I ty możesz zostać policjantem

2018-02-25 17:00:50 (ost. akt: 2018-02-25 17:03:06)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Miejscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie przedstawiając im zawód policjanta. Oprócz zagadnienia związanego z odpowiedzialnością prawną i karną funkcjonariusze opowiedzieli o walorach swojego zawodu.
Na zaproszenie kadry pedagogicznej miejscy dzielnicowi odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie.
Asp. szt. Dariusz Berendt oraz st. asp. Justyna Samsel – Hryszkiewicz przedstawili młodym ludziom zagadnienie związane z doborem do służby w Policji, jednocześnie dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem.
Zawód policjanta do profesja, która wzbudza powszechnie zaufanie społeczne. To służba oparta przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z ludźmi.
Oczywiste są więc określone wymogi wobec kandydatów do służby w Policji. Dzielnicowi opowiedzieli młodzieży o uprawnieniach jakimi dysponują policjanci podczas obsługiwania interwencji, a także o prawach i obowiązkach jakie nałożone są zarówno na funkcjonariuszy ale także na osoby wobec, których interwencje są podejmowane.
Postępowanie zgodne z wymogami prawa i w oparciu o nie, stanowi podstawę funkcjonowania systemu policyjnego.
To zagadnienie nieodzownie wiąże się z drugą kwestią jaką poruszyli dzielnicowi, a mianowicie odpowiedzialnością karną jaka spotka każdą osobę, która wejdzie w konflikt z prawem.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5