Dzień Bezpiecznego Internetu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie

2018-02-22 12:37:33 (ost. akt: 2018-02-22 12:39:19)

Autor zdjęcia: SOSW w Szczytnie

To już kolejna edycja tej imprezy na terenie SOSW w Szczytnie. Działania profilaktyczne podejmowane są tu przez cały rok szkolny, ale szczególnie zintensyfikowane byływ tym roku. Uczniowie chętnie brali udział w tym przedsięwzięciu.
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczytnie po raz kolejny obchodził Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".
Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
W ramach przedsięwzięcia DBI w szkole przeprowadzono szereg inicjatyw, które przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące tematyki bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie i rodzice wzięli udział w spotkaniu ze specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z Internetu, na którym zostali zapoznani z zasadami, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie oraz z konsekwencjami niewłaściwego użytkowania Internetu, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Ponadto uczniowie przygotowali gazetkę szkolną, na której zostały zamieszczone materiały promujące DBI 2018 oraz propagujące bezpieczeństwo w sieci. Następnie w ramach obchodów podopieczni wraz z nauczycielami promowali DBI społeczności lokalnej rozdając ulotki informacyjne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5