Przedszkolaki poznawały zmysły

2017-12-10 09:00:00 (ost. akt: 2017-12-09 23:19:36)

Autor zdjęcia: Miejskie Przedszkole z Oddzialami Integracyjnymi Nr 3 Promyczek w Szczytnie

Co to są zmysły? Jakie rodzaje zmysłów wyróżniamy i jaką rolę odgrywają w poznawaniu rzeczywistości? Na te pytania szukały odpowiedzi przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 "Promyczek ze Szczytna.
Dziecko od najmłodszych lat jest ciekawe świata. Interesuje się tym, co je otacza. Rodzice oraz wychowawcy dokładają wszelkich starań, aby przybliżyć i pomóc zrozumieć dzieciom zjawiska zachodzące w przyrodzie. Pozwalają na eksperymentowanie, smakowanie, dotykanie, zachęcają do obserwacji, dzięki czemu maluch nabywa i zapamiętuje nowe doświadczenia oraz zaczyna rozumieć świat, a rzeczywistość powoli staje się dla niego przewidywalna. W piątek, 1 grudnia przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 3 Promyczek w Szczytnie uczestniczyły w warsztatach na temat zmysłów w ZS nr 2 w Szczytnie. Odbyła sie prezentacja multimedialna, jak również przygotowane byly zadania z doświadczeniami, np.odgadywanie po węchu czy też smaku różnych produktów. Przedszkolaki wspólnie z mlodzieżą z technikum hotelarskiego dokonały również oceny organoleptycznej czekolady. Mali ludzie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatch.
- Zabawy kształtujące zmysły dziecka można stosować na każdym kroku podczas zajęć przedszkolnych, dostosowując stopień ich trudności oraz rodzaj do wieku dziecka - mówi Julita Dziczek nauczyciel wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu Promyczek w Szczytnie. - Warto kierować się przede wszystkim chęcią zaspokojenia ciekawości dziecka i starać się urozmaicić te zabawy. Dziecko, które będzie znało z przedszkola zabawy, w trakcie których doświadcza rzeczywistości różnymi zmysłami, namówi rodziców do powtórzenia ich w domu - dodaje.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5