„Mydlana mufinka” i inne niespodzianki zdarzyły się w Miejskim Przedszkolu Nr 1 "Bajka" w Szczytnie

2017-11-11 09:46:39 (ost. akt: 2017-11-11 09:47:17)
Dziecko w wieku przedszkolnym interesuje się otaczającą rzeczywistością, zadaje dużo pytań, jest aktywne, lubi działać i chce poznawać świat. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom grono pedagogiczne przygotowało wiele atrakcyjnych zajęć, spotkań i niezwykłą uroczystość.
W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki dzieci wysłuchały koncertu zespołu Be Free ze Szczytna, który zagrał muzykę biesiadną oraz piosenki z dziecięcego repertuaru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie, popisały się swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi.

Z kolei Agencja Artystyczna "Pozytywka" z Olsztyna zaproponowała przedszkolakom niezwykłą podróż. Dźwięki liry i fletu przeniosły dzieci do współczesnej i Starożytnej Grecji, gdzie spotkały Pana Homera, Odyseusza, Nimfy, Cyklopa… Koncert miał formę opowieści słowno – muzycznej. To połączenie zajęć muzycznych z przedstawieniem teatralnym.

Mama Stasia z maluszków uświadomiła dzieciom, że prawidłowe mycie rąk to wcale nie jest taka prosta sprawa i poprowadziła warsztaty na ten temat we wszystkich grupach wiekowych. Bo przecież, żeby umyć ręce nie wystarczy woda, ale też dobre środki czystości. Ale jakie są najzdrowsze dla skóry i nie szkodzą środowisku? Na wszystkie nurtujące pytania dzieci znalazły odpowiedź podczas warsztatów. Każdy przedszkolak wykonał glicerynowe mydełko w bajkowych kształtach i o niepowtarzalnym zapachu. Pachnąca mydlana mufinka składała się z ekologicznych produktów i eterycznych olejków zapachowych. A plakaty poglądowe "Etapy mycia rąk" zawisły w każdej łazience.

Jednak najważniejszym dniem, na który dzieci czekały prawie dwa miesiące, był dzień Koronacji na Króla i Królową Bajki". Już od września przedszkolaki starannie przygotowywały się do tej uroczystości i pilnie "ćwiczyły" program artystyczny, który w tym roku związany był z nazwami grup: "Słoneczniki", "Wiewiórki", "Elfiki", "Biedronki", "Pszczółki" i "Tulipanki". Podczas uroczystości w poczet przedszkolnej braci przyjęto dzieci, które rozpoczęły edukację w przedszkolu 1 września 2017 r. Ich głowy ozdobiły złote korony. Wszystkie dzieci otrzymały symbol władzy królewskiej - berła wykonane z czekoladowych cukierków. Będą nam miłościwie panować przez kolejne cztery lata.

Autor: Bożenna Duda

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5