Uczniowie wracają do szkół. Dziś rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

2017-09-04 08:13:57 (ost. akt: 2017-09-04 08:20:19)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wakacje dobiegły końca, a początek roku szkolnego wzbudza wiele emocji. Niektórzy z Was się cieszą, inni są zestresowani. Czwarty września w tym roku to święto szkoły. Dzień, w którym po dwumiesięcznej przerwie, szkolne korytarze i pracownie wypełniają się gwarem dziecięcych rozmów, pełnych jeszcze wakacyjnych przeżyć i emocji.
To dzień powrotu do kolegów z ławki, wspólnych zajęć, ale także i obowiązków. Dzień w którym radość jest nierozerwalnie połączona z odrobiną smutku. W tym dniu rodzice oddają szkole swój największy skarb - swoj dzieci. Te większe, znają każdy szkolny zakamarek, te siedmioletnie po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Wszystkie pełne obaw, ale także nadziei, planów i radosnych marzeń. Niech szkoła będzie dla każdego ucznia miejscem intelektualnej przygody, zdobywania wiedzy, miejscem odnajdywania samego siebie w nowych okolicznościach, a przede wszystkim miejscem przyjaznym i bezpiecznym.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Podziel się informacją:

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5