"Bajka" świętowała jubileusz

2017-06-15 12:01:22 (ost. akt: 2017-06-15 12:13:38)

Autor zdjęcia: kasia piórkowska

Początki Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie sięgają lat 70tych ubiegłego wieku. Istniejący wówczas w Szczytnie Północne Zakłady Przemysłu Lniarskiego „Lenpol” wybudowały dla swoich pracowników m.in. przedszkole oraz żłobek. oficjalnie otwarto je 16 czerwca 1972 roku.
Przedszkole przeżyło upadek zakładu, przemiany ustrojowe, a co z tym się wiąże zmiany nazw. Obecnie placówką kieruje Grażyna Brulińska – człowiek z pasją, kreatywny, pełen nowoczesnych inicjatyw podejmowanych w przedszkolu. W roku 1999 r. placówka, jako pierwsze przedszkole miejskie, dodało do swojej nazwy słowo „Bajka”.

W tym roku obchodzimy jubileusz 45 lecia istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym „A to Polska właśnie”. Udowodniły, że kochają swoją Ojczyznę, wiedzą, kim są i co to jest Polska. Utwory, które prezentowały dzieci odnosiły się zarówno do przeszłości jak i teraźniejszości, pokazywały trud pracy niektórych zawodów (policjantów, ratowników medycznych, piekarzy). Nie zabrakło momentów humorystycznych i bardzo poważnych. Widzowie „dowiedzieli się” np. "o cem godał Jozefkow Scepon z Jaśkowem Mietkiem" i "dlocego Maniusia nie chcioła napoić kunicka". Ratownicy medyczni udzielili instruktażu, jak ratować ludzkie życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. A policjanci, ludzie wszechstronni, tacy do tańca i do różańca, poprowadzili musztrę, zaśpiewali piosenkę, a nawet zatańczyli twista, a ci jeszcze bardziej utalentowani zgrali na skrzypeczkach.

W uroczystości uczestniczyli: Mariusz Pardo - przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie, Alina Gajkowska - skarbnik Miasta Szczytno, Jarosław Matłach - starosta powiatowy, Robert Dobroński - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej, radni Rady Miejskiej w Szczytnie, Janusz Gutowski - Komendant Straży Miejskiej w Szczytnie, Ludwika Boczar - była dyrektor przedszkola, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, byli pracownicy przedszkola, absolwenci, emeryci, sponsorzy i oczywiście dzieci oraz ich rodzice.

Oprawą muzyczną imprezy zajął się Andrzej Ałaj – pracownik MDK, a za dekoracje odpowiedzialna była nauczyciela przedszkola Małgorzata Cieślak. Całą uroczystość przygotowały i nad jej przebiegiem czuwały nauczycielki Elżbieta Jędrzejczyk i Maria Sawicka.

Szczegóły na temat przygotowań i przebiegu uroczystości już wkrótce na stronie internetowej naszego przedszkola.

Bożenna Duda


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5