XI Powiatowy Konkurs języka niemieckiego

2017-03-12 10:58:46 (ost. akt: 2017-03-12 11:17:11)

Autor zdjęcia: Arch. Szkoły

Głównym celem konkursów językowych jest sprawdzenie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa i gramatyki oraz prowadzenia krótkiej rozmowy w języku niemieckim. Konkurs przeprowadzony w Gimnazjum nr 1 w Szczytnie miał również zwrócić uwagę uczniów na rolę języków obcych i zachęcić do dalszej nauki.
W sobotę 4 marca br. w Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie odbył się XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych. Mimo dużej popularności języka angielskiego, nie brakuje miłośników języka niemieckiego, o czym świadczy zaangażowanie uczniów i nauczycieli, którzy już od 11 lat biorą udział w organizowanym konkursie. Jego podstawowym celem jest zachęcanie młodzieży do rozwijania umiejętności językowych, ponieważ znajomość każdego języka obcego wzbogaca młodego człowieka i stanowi bardzo ważny element jego wykształcenia.
W tym roku do konkursu zgłosiły się cztery gimnazja: Publiczne Gimnazjum w Pasymiu, Gimnazjum im K.I. Gałczyńskiego w Świętajnie, Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków oraz gospodarze Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie. Konkurs składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, rozwiązać test leksykalno-gramatyczny oraz ułożyć krótką wypowiedź ustną w języku niemieckim. Prace sprawdzała niezależna komisja, w skład której wchodzili nauczyciele języka niemieckiego ze szczycieńskich szkół: przewodnicząca Renata Horodyska (Zespół Szkół nr 2), członkowie: Anna Płoska (Szkoła Podstawowa nr 3) oraz Aneta Leska (Zespół Szkół nr 2). Konkurs został przygotowany przez nauczycielkę języka niemieckiego z Gimnazjum nr 1 Magdalenę Archacką.

I miejsce Olaf Grzegorz Remiszewski – Gimnazjum Publiczne w Pasymiu
II miejsce Kevin Kobyliński – Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie
III miejsce Oliwia Lis – Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie
Komisja przyznała też trzy wyróżnienia: Julia Wardęcka (Gimnazjum nr 1), Zuzanna Kowalkiewicz (Gimnazjum w Świętajnie) i Arkadiusz Stryjewski (Gimnazjum nr 1).

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5