Uczyć, informować, zapobiegać – uczniowie SP 3 odwiedzili komendę

2016-10-03 08:12:40 (ost. akt: 2016-10-03 08:18:44)
Profilaktyczny program policyjny „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych 
i gimnazjów”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania. W ramach tego programu szczycieńską komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 
w Szczytnie.
W piątek (30.09) rano przed budynkiem szczycieńskiej komendy pojawiła się liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Dzieci przyszły aby zwiedzić siedzibę komendy i bliżej przyjrzeć się pracy policjantów.

Uczniowie zwiedzili tzw. „dyżurkę”, poznali specyfikę pracy oficera dyżurnego i jego zastępcy. Następnie mieli okazję zapoznać się z warunkami w jakich przebywają osoby zatrzymane i uzyskać informację 
o zasadach jakie panują w tym pomieszczeniu. Młodzież zwiedziła również salę odpraw policjantów prewencji i ruchu drogowego oraz „Niebieski Pokój”.

Przewodnik psa służbowego mł. asp. Rafał Jaworski podczas spotkania z uczniami opowiedział m.in. na czym polega praca psa służbowego, jak wygląda opieka, higiena i karmienie oraz jak należy się zachować gdy zaatakuje ich groźny pies.

Na koniec spotkania każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów element odblaskowy z logo szczycieńskiej komendy.

Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania 
i przeciwdziałania, wskazywanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich, przybliżenie roli i pracy Policji oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służby.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jak zwykle... #2079783 | 88.199.*.* 4 paź 2016 12:44

    Akurat na zdjęciu, przynajmniej tytułowym nie ma dzieci z SP3

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5