Młodzi lekkoatleci już po mistrzostwach

2016-05-25 10:55:00(ost. akt: 2016-05-25 10:55:24)
Stadion Leśny w Szczytnie po raz kolejny gościł najlepszych sportowców ze szkół podstawowych. 19 maja dziewczęta i chłopcy z 26 drużyn z całego województwa rywalizowali w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym.
Impreza zorganizowana przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie dwóch głównych klasyfikacji. W pierwszej - trójboju - dzieci rywalizowały w biegach krótkodystansowych, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

O miano najlepszej ekipy w tej odsłonie rywalizowało łącznie siedem drużyn chłopców i siedem zespołów dziewcząt (Szczytno reprezentowały Szkoły Podstawowe nr 2, 3 i 6, nie zabrakło i reprezentantów z SP Pasym, SP Wielbark, SP Rozogi, SP Dźwierzuty czy SP Rumy).

Po wielogodzinnych zmaganiach, wśród młodych sportsmenek na najwyższym stopniu podium stanęły podopieczne szczycieńskiej „Trójki”, które zdobyły łącznie 464 punkty (drugi w klasyfikacji Wielbark miał 421 punktów). Również wśród chłopców najlepsi okazali się gospodarze z SP 6, którzy wywalczyli 394 punkty.

Zacięta walka o srebrny medal toczyła się do samego końca między SP Pasym a męską drużyną SP 3 Szczytno. Ostatecznie, z zaledwie trzypunktową (!) przewagą zwycięsko z tego boju wyszli goście.

Szczycieńska „Szóstka” zdominowała również rywalizację w czwórboju. I o ile chłopcy od samego początku byli niemal poza zasięgiem rówieśników z innych placówek, o tyle rywalizacja dziewcząt emocjonowała dosłownie do ostatniej sekundy.

Niewiele brakowało, a zwycięstwo odebrałyby gospodyniom młode sportsmenki z Wielbarka. Po raz kolejny różnica okazała się naprawdę minimalna: zwycięska drużyna uzbierała łącznie 1030 punktów, a kolejna ekipa w tabeli dysponowała dorobkiem 1024 punktów. Sześć punktów w tak silnie obsadzonej kategorii (5 zespołów dziewcząt i 7 zespołów chłopców) doskonale ukazuje poziom zaangażowania młodych lekkoatletów, a także wyrównany poziom zawodów.

Po ogłoszeniu wyników każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, na najlepszych czekało natomiast miejsce na podium i medale. Nagrody wręczył Jerzy Cimoszyński - dyrektor PCSTiR w Szczytnie.

Krystian Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydaniePochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5