Dzień dawcy szpiku w WSPol

2016-05-13 15:43:33 (ost. akt: 2016-05-13 11:02:17)
11 maja w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie po raz pierwszy zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku. Tego dnia, ważną w życiu decyzję o zostaniu potencjalnym dawcą komórek macierzystych i szpiku, podjęło 45 osób – policjantów, pracowników, kursantów oraz studentów WSPol.
Policjanci każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Każdego dnia ratują czyjeś życie, czyjeś zdrowie. Nie przechodzą obojętnie obok ludzkiej krzywdy. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, co miesiąc dziesiątki osób oddaje dla potrzebujących 450 ml krwi. Tym razem to nie donacje a rejestracja potencjalnych dawców szpiku była powodem spotkania policjantów oraz studentów Uczelni z przedstawicielami fundacji DKMS.

Krótka rejestracja, polegająca na wstępnym wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej daje szansę wielu osobom na nowe życie. Kto wie, może któraś z tych osób odnajdzie w przyszłości swojego genetycznego bliźniaka.
Dzień dawcy szpiku to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez WSPol będące wyrazem ludzkiej solidarności.


Czytaj e-wydaniePochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5