Dozór policyjny dla mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna znęcał się nad żoną od 6 lat

2024-02-04 21:52:23(ost. akt: 2024-02-04 22:21:42)
Według statystyk to właśnie kobiety są najczęściej ofiarami przemocy domowej/w rodzinie

Według statystyk to właśnie kobiety są najczęściej ofiarami przemocy domowej/w rodzinie

Autor zdjęcia: Pixabay

Mieszkańcowi gminy Świętajno przedstawiono zarzut znęcania się nad swoją żoną. Prokurator zastosował także wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna musiał opuścić także miejsce zamieszkania i nie może utrzymywać kontaktu z pokrzywdzoną kobietą.
Przemoc w rodzinie nie jest prywatną sprawą, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Jeżeli wobec sprawcy nie zostaną podjęte działania, to sytuacje stosowania przemocy mogą się powtórzyć. Dlatego warto powiadomić policję, jeżeli jesteśmy dotknięci przemocą lub ktoś z naszego otoczenia.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Świętajno. W trakcie rozmowy ze zgłaszającą ustalili, że jej mąż wszczął z nią awanturę i uderzył ją.

Policjanci zatrzymali 66-latka i przewieźli go do komendy w Szczytnie, gdzie został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad żoną.

W toku przeprowadzanych czynności mundurowi ustalili, że 66-latek znęcał się nad kobietą od 6 lat.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Ponadto mężczyzna musiał opuścić miejsce zamieszkania i ma zakaz utrzymywania kontaktu z pokrzywdzoną.

Przestępstwo znęcania się nad bliską osobą podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich osób, które doświadczają przemocy lub są jej świadkami – przemoc nie jest normalnym zjawiskiem. Pamiętajmy, że jest to przestępstwo i trzeba na nie reagować!
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5