W Szkole Podstawowej w Cichym rodzinnie świętowano Dzień Dziecka

2018-06-11 23:23:27 (ost. akt: 2018-06-11 23:27:05)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach

Festyn Rodzinny w Cichym, to już wieloletnia tradycja. Mali i duzi wspólnie stają w szranki, by udowodnić, że sport i rekreacja łączy pokolenia i wywołuje uśmiech radości na twarzach. Tak też i było 6 czerwca.
6 czerwca na boiskach przyszkolnych w Cichym odbył się festyn rodzinny. Wszyscy mogli aktywnie uczestniczyć we wspólnych zabawach. Rodzinną rywalizację zainaugurował międzyszkolny mecz w „Kwadranta” rozegrany pomiędzy SP Sokółki i SP Cichy. Gospodarze nie byli gościnni, zwycięski puchar został w Cichym.


Druga część festynu to konkurencje indywidualne i zbieranie zaliczeń uczestnictwa w zabawach na kartach startowych. Można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, celność rzutów, zręczność czy też uczestniczyć w garach podwórkowych sprzed 20-30 lat, jak wyścig kapsli, zwany kiedyś "Wyścigiem Pokoju". Najmłodsi ganiali bańki mydlane i bawili się rodzinnie w strefie zabaw z chustą edukacyjną, z pasją malowali twarze, robili gigantyczne bańki i artystycznie oddziaływali farbami na kamienie. W tym roku, nie było przegranych. Każdy, kto rywalizował w 20 konkurencjach zyskiwał prawo do wylosowania nagrody.

Nie obyło się bez festynowej rozpusty kulinarnej. Na podreperowanie nadwątlonych współzawodnictwem sił każdy zjadł upieczoną kiełbaskę przy ognisku, na deser były lody i wata cukrowa w bez limitowanych ilościach. Po przełknięciu ostatnich kęsów, rodziny walczyły o tytuł „RODZINY ROKU”. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się rodzina Jurewiczów, której reprezentacja w dogrywce wygrała z rodzinami Gajdzińskich i Dobrzyckich.

To był pełen sportowych i rodzinnych emocji dzień integrujący społeczność lokalną i uczący, że ważniejszy jest udział i dobra zabawa niż zwycięstwo.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5