Ferie we Wronkach

2016-02-12 10:18:29 (ost. akt: 2016-02-12 10:20:59)
W czasie ferii zimowych dzieciaki z Wronek miały w świetlicy wiele ciekawych zajęć, które w wolontariacie poprowadziła Ewa Borzeńska. Wiele zabaw miało charakter edukacyjny, uczyło dobrej opieki nad zwierzętami, tolerancji do innych narodów oraz doceniania walorów przyrodniczych naszego terenu.
Dzieci brały udział w akcji Zimowego Ptakoliczenia, organizowanego przez OTOP w całym kraju, świetnie bawiły się afrykańską grą planszową Mankala, poznały indiańskie zabawy sprawnościowe. Podczas spacerów dzieci odwiedzały z panią Ewą pomnikową sosnę. Do naszej świetlicy zaprosiliśmy też ekipę z psem policyjnym. Dzięki takim działaniom prewencyjnym dzieci zapamiętają, jak zachować się przy obcym psie. Przy współpracy z GOK w Świętajnie udało się zabrać nasze dzieci na pływalnię do Hali Lega. Zorganizowaliśmy też piękne spotkanie dla seniorów z naszej wsi, dzieci przygotowały przedstawienie i laurki dla babci i dziadka. Uroczystość uświetnił występ zespołu Świętowiacy. W Tłusty Czwartek upiekliśmy tradycyjne pączki i zorganizowaliśmy dzieciom karnawałową zabawę przebierańców. Na finał zajęć było ognisko z kiełbaskami.
Mimo kiepskiej pogody dzieci bawiły się wyśmienicie i wypoczęte, zrelaksowane powróciły do szkoły.
Dzięki wspólnym działaniom wielu miejscowych rodziców i sołtysa udało się przygotować opał do świetlicowego kominka, zorganizować poczęstunek dla babć i dziadków oraz nagrody konkursowe dla dzieci.
Mamy nadzieję, że małymi krokami uda się pobudzić do życia ładnie odnowioną wiejską świetlicę i tu integrować mieszkańców naszej wsi. Wielka szkoda, że dokładnie 10 lat temu zamknięto naszą fajną, małą szkołę. Wtedy o wiele łatwiej organizowano zajęcia dla dzieci. Dzisiaj musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Opiekun świetlicy we Wronkach
Agnieszka Jakubowska


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobry sąsiad z Połomu #1933417 | 91.236.*.* 16 lut 2016 22:52

  Wytrwałości.Cieszą takie lokalne społeczne akcje.Podziwiam i życzę powodzenia.Połom nie będzie osamotniony w swoich działaniach.Tak trzymać p.Ewo i Agnieszko.Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #1931388 | 83.31.*.* 13 lut 2016 20:43

  Pozdrowienia dla prowadzącej i uczestników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Sąsiad #1930945 | 91.233.*.* 13 lut 2016 05:38

  Czapki z głów przed Panią Borzeńską To jest Nauczyciel z Powołania Komu by dziś się chciało w ramach wolontariatu za darmo zajmować się dziećmi Wielki Szacunek

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5