Pracownicy oświaty z gminy Świętajno w wielkim świecie

2015-10-20 15:34:51 (ost. akt: 2015-10-20 15:42:41)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Gospodarzem tegorocznego święta Dnia Edukacji Narodowej było Gimnazjum w Świętajnie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pracownicy Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Świętajnie, pracownicy Gimnazjum w Świętajnie oraz szanowne grono byłych pracowników naszych szkół.
Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się polonezem wykonanym przez uczniów gimnazjum, przygotowanym przez Annę Trus - Mika. Następnie pani dyrektor po powitaniu, przeniosła gości w szeroki świat, mówiąc o tym, jak spędza się Dzień Nauczyciela w różnych krajach świata. W wielki świat poprowadziła również gości młodzież Gimnazjum w Świętajnie, wystawiając autorskie przedstawienie polonistki Wiesławy Górskiej "Podróż za...". Goście odwiedzali Grecję, Hiszpanię, Francję i Rosję. Była muzyka, taniec i śpiew. Niezapomniane wrażenia zostawiła po sobie zorba, flamenco i белые розы. Oficjalnym punktem uroczystości były podziękowania i życzenia dla wszystkich pracowników oraz wręczenie nagród dla najlepszych z najlepszych.
Bożena Kochańska


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1946258 | 31.61.*.* 4 mar 2016 12:27

  Autokar z dziećmi . Autokar dowozący dzieci ze szkoły nie zabrał dzieci z Chełch ! a dzieci z dunajek zabrał kto miał bliżej do domu ? mimo wolnych miejsc dzieci musiały iść pieszo , a panie z torbami z kuchni jechały autobusem o co tu chodzi ? czy autobus jest prywatnym pojazdem kierowcy ? i robi co chce i zabiera kogo chce ? może czas zmienić kierowców zatrudnionych po rodzinie lub znajomości w naszym regionie jest ich dużo i są bardziej ogarnięci , proszę aby nasz nowy Wójt się zainteresował tym faktem albo sprawę nagłośnimy wyżej.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. do odpowiadam #1855495 | 83.9.*.* 11 lis 2015 18:36

  to ty uczeń czy nauczyciel? Bo jakoś się dziwnie wypowiadasz raz że należysz do yczniów a niżej piszesz że sama tam byłam :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ~Odpowiadam #1854126 | 164.126.*.* 9 lis 2015 20:44

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Uczniowie akurat nie mają nic przeciwko polonezowi. Wiem, bo sama do nich należę :D I na odludziu powiadasz.. a gdzie indziej mielibyśmy świętować Dzień Nauczyciela, jak nie w szkole?! A z tym, że było nudno, kompletnie się z Tobą nie zgodzę. Najwyraźniej po prostu Cię tam nie było, skoro tak uważasz. A występ został przygotowany przez polonistkę, ponieważ ona jako jedyna w tej szkole potrafi zorganizować przedstawienie na tak wysokim poziomie. Spektakl był ciekawy, zabawny i dobrze zagrany, więc nie mam pojęcia czego się Pani, za przeproszeniem, czepia. Dziękuję, pozdrawiam.

   1. belferka #1842285 | 46.77.*.* 23 paź 2015 23:16

    Tradycyjnie już w Swietajnie polonez a może uczniowie wolelib y coś innego i tradycyjnie p. polonistka i niby oryginalnie ale nudno.Nagrody też tradycyjnie choć mniej bo kasy mało. A impreza aż na odludziu chyba żeby starsi się nie plątali ale i tak niektórzy poszli w gips ot i dźampreza.I straszno i....... smutno. l

    Ocena komentarza: warty uwagi (68) odpowiedz na ten komentarz

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5