Hajduczek dobrze zaczął sezon

2023-09-21 12:00:00(ost. akt: 2023-09-21 10:04:30)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SZERMIERKA\\\ Pierwszy start szablistów Hajduczka Olsztyn z pewnością można uznać za bardzo dobry, bo aż czwórka zawodników wywalczyła awans do najlepszej ósemki Pucharu Polski juniorów młodszych w szabli, którego gospodarzem były Katowice.
Na planszach w Katowicach rywalizowało 129 zawodników z całej Polski, w tym młodzi szabliści Olsztyna: Julia Mikulska-Bąk, Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun, Alan Krych i Samuel Myśliwiec
Julia Mikulska-Bąk wygrała swój ćwierćfinał, kończąc rywalizację na 3. miejscu. - Na osiem zawodniczek aż trzy były z Hajduczka - z dumą przyznaje Adam Sobczyk, prezes olsztyńskiego klubu. - Tak dobre rezultaty są osiągane dzięki ciężkiej pracy na treningach. Podczas wakacji mieliśmy trzy obozy sportowe. Każdy był objęty odpowiednią opieką trenerską, no i teraz widać efekty.

- Cieszę się z miejsca na podium - dodaje Julia Mikulska-Bąk. - Każda przeciwniczka była wymagająca, a rywalizacja wymagała utrzymania odpowiedniej koncentracji, której zabrakło mi w półfinale.

Myślę, że to kwestia nabrania większego doświadczenia, żeby starcia o finał nie powodowały zwiększonego stresu. Wszystko przede mną - uważa Julia, która w drodze na podium kolejno pokonała: 15:7 Matyldę Mikołajczyk (Dragon Łódź), 15:9 Nelę Maszewską (AZS AWF Warszawa), a w ćwierćfinale 15:12 Amelię Kuklę (Szabla Ząbki). W półfinale olsztynianka przegrała 11:15 z Amelią Siwek (TMS Zagłębie Sosnowiec).
Niemal równie dobrze zaprezentowały się Antonina Dobies, wygrywając 15:0 z Emilie Leduc (AZS AWF Warszawa), 15:8 z Patrycją Wasilewską (UKS 13 Białystok), by w ćwierćfinale ulec 6:15 Mai Koneckiej (AZS Poznań). Natomiast Elżbieta Mejłun pokonała 15:9 Julię Gwoździńską (Szabla Brzoza), 15:12 Lidię Tabędzką (Grodziski Klub Szermierczy), przegrywając 11:15 ćwierćfinał z Amelią Siwek (Zagłębie Sosnowiec).
Bardzo dobry start zaliczył także Alan Krych, kończąc rywalizację na 5. miejscu (startowało 81 szablistów). Po fazie grupowej w kolejnych walkach pucharowych olsztynianin pokonał 15:2 Franciszka Polnika (Victor Warszawa), 15:5 Jakuba Lipińskiego (Dragon Łódź) i 15:5 Szymona Mioduszewskiego (KKSZ Konin). W ćwierćfinale musiał uznać wyższość późniejszego tryumfatora turnieju Lumira Krala z Czech, przegrywając 7:15.

- Ciężko pracowałem przez wakacje. Z efektów jestem bardzo zadowolony, bo to mój pierwszy w życiu ćwierćfinał. Jestem przekonany, że w kolejnych turniejach uda mi się przełamać tę barierę i wywalczę pierwsze podium - uśmiecha się Alan.

Tym startem szabliści z Olsztyna rozpoczęli sezon 2023/24. - Cieszymy się nie tylko dobrymi wynikami naszych zawodników. Ogromną radością jest oddanie do użytku Warmińsko-Mazurskiego Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej w Olsztynie. To bardzo nowoczesny obiekt, który pozwoli nam na jeszcze lepsze szkolenie naszych szablistów - nie kryje radości Adam Sobczyk.
Wyjazd na turniej zawodników UKS Hajduczek Olsztyn wsparli: Fundacja Orlen i Przemysłówka Holding Sp. z o.o.
KrzyK

MIEJSCA HAJDUCZKA
* Chłopcy: 5. Alan Krych, 42. Samuel Myśliwiec
* Dziewczęta: 3. Julia Mikulska-Bąk, 6. Antonina Dobies, 7. Elżbieta Mejłun, 11. Karolina Mejłun