TRENER ROKU: Dariusz Maleszewski

2023-02-10 11:20:52(ost. akt: 2023-02-20 11:30:22)
Dariusz Maleszewski

Dariusz Maleszewski

Autor zdjęcia: archiwum GO

Podczas 62. Plebiscytu nagrodę dla Trenera Roku odebrał Dariusz Maleszewski, szkoleniowiec pierwszoligowych Stomilanek Olsztyn.
DARIUSZ MALESZEWSKI
Stomilanki Olsztyn

Początki kobiecej piłki nożnej w Olsztynie są nierozłącznie związane z braćmi Maleszewskim, którzy kilkanaście lat temu postanowili zmierzyć się z tą do tej pory nieznaną w stolicy regionu materią. Marek Maleszewski ostatecznie skupił się na szkoleniu młodzieży, natomiast Dariusz Maleszewski postawił na ligową rywalizację seniorek. - Zebrała się grupa fanatyków piłki nożnej, w efekcie zawiązała się sekcja kobieca - wspomina pan Dariusz.
Szybko przyszły pierwsze sukcesy, bowiem olsztynianki najpierw wygrały trzecioligowe rozgrywki, po czym chwilę pograły w II lidze i awansowały na zaplecze Ekstraligi. - Gramy tam już siódmy sezon, więc czas, by zrobić kolejny krok do przodu, czyli awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej - stawia sprawę jasno pan Dariusz. - Poza udanymi występami ligowymi awansowaliśmy także do 1/8 finału Pucharu Polski. W efekcie była to nasza najlepsza jesień w historii klubu. Sukcesy odnosi także nasza młodzież - młodziczki zostały mistrzyniami województwa, awansowaliśmy też do Centralnej Ligi Juniorek U-15.
Celem numer jeden jest awans do Ekstraligi, dlatego zespół stale jest wzmacniany, na przykład przed tym sezonem do Stomilanek dołączyła Nigeryjka Esther Sunday. Olsztynianki mierzą w Ekstraligę, tylko czy będą w stanie spełnić wymogi obowiązujące na tym poziomie rozgrywek? - Boisko na Dajtkach po renowacji na pewno będzie zgodne z przepisami - nie ma wątpliwości Dariusz Maleszewski. - A co kosztów transportu, to nie powinny jakoś znacznie wzrosnąć, bo I liga też obejmuje całą Polskę. W sezonie 2024/25 wejdą natomiast bardziej restrykcyjne wymogi UEFA, ale jestem pewien, że z nimi też sobie poradzimy - kończy olsztyński szkoleniowiec.
* Sponsorzy Stomilanek: Urząd Marszałkowski, miasto Olsztyn, MK Logistic, Edugika, Michelin Polska, Horyzonty, Olfor, Wod-Kan, Kuchnia Wikinga, WBS Bank, Free Zoo.