Uczniowie spotkali się z mistrzem

2023-01-26 10:26:08(ost. akt: 2023-01-27 12:19:41)
Marcin Możdżonek w otoczeniu olsztyńskich uczniów

Marcin Możdżonek w otoczeniu olsztyńskich uczniów

Autor zdjęcia: organizatorzy

IMPREZY\\\ Z inicjatywy Fundacji Olsztyński Laur Sportowy w olsztyńskiej Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się impreza „Biegaj, ćwicz z gwiazdą”, której głównym bohaterem był Marcin Możdżonek.
Możdżonek to przed laty znakomity siatkarz, mistrz świata (2014) oraz mistrz (2009) i brązowy (2011) medalista mistrzostw Europy. - Celem takich spotkań jest promocja sportu, rekreacji oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - wyjaśnił Leszek Dublaszewski, prezes Fundacji.
W roli gospodarza wystąpił wicedyrektor szkoły Marcin Dłuski, a po części oficjalnej mistrz świata sprzed dziewięciu lat przeprowadził lekki trening, po czym musiał odpowiedzieć na wiele niezmiernie ważnych pytań m.in. o wzrost i numer butów oraz ile kotletów zjada na obiad.
Za pomoc w organizacji imprezy Fundacja Olsztyński Laur Sportowy dziękuje Marcinowi Możdżonkowi, dyrektorce szkoły Iwonie Jasińskiej i jej zastępcy Marcinowi Dłuskiemu.
- Już zgłosiły się do nas kolejne szkoły, nie tylko z Olsztyna, więc wkrótce w imprezie „Biegaj, ćwicz z gwiazdą” wezmą udział inni znani sportowcy, wśród których na pewno nie zabraknie obecnych siatkarzy Indykpolu AZS - dodaje na koniec Leszek Dublaszewski.