Aniela ruszyła budowę

2023-01-27 12:00:00(ost. akt: 2023-02-14 07:27:54)
Aniela Kozłowska

Aniela Kozłowska

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PLEBISCYT\\\ 31 stycznia kończymy wybory najpopularniejszych sportowców województwa. Tego samego dnia o północy zamykamy także głosowanie sms-owe.
Informowaliśmy o tym już wielokrotnie, ale że „repetitio est mater studiorum”***, więc kilka najważniejszych informacji powtórzymy jeszcze raz. Pierwsza z nich dotyczy kategorii sms-owych - głosujemy do północy 31 stycznia, ale aktualne wyniki z naszej strony internetowej gazetaolsztynska.pl znikną mniej więcej cztery godziny wcześniej. Chodzi o to, by ostateczne wyniki mogły zostać ogłoszone dopiero 18 lutego podczas Balu Sportowca w hotelu Marina Club w podolsztyńskiej Sile. Dlatego jeśli ktoś o godzinie 20 będzie na pierwszym miejscu, to jeszcze wcale nie znaczy, że o północy tę pozycję otrzyma. My wyniki będziemy znali natychmiast, bo za przebieg głosowania odpowiada specjalny program komputerowy, który na bieżąco uaktualnia wyniki głosowania. A że program jest bezlitosny, więc sms-y, które przyjdą po północy, nawet sekundę później, automatycznie zostaną odrzucone.
A co do plebiscytu, to - znowu przypominamy - do decydującej rozgrywki awansuje czołowa dwudziestka z głosowania kuponowego oraz czołowa dwudziesta z głosowania sms-owego (punktacja od 20 do 1 punktu). Dopiero z tego grona swoją dwudziestkę wybierze Kapituła, a po podsumowaniu tych trzech głosowań otrzymamy końcowe wyniki 62. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa 2022 Roku. Czyli zwycięzca maksymalnie może otrzymać 60 punktów.
Tuż przed końcem plebiscytu tradycyjnie odezwał się Lech Tomasz Szepietowski z Olsztyna, który - o ile nas pamięć nie myli - ostatnio zawsze głosuje na płeć piękną. Rok temu była to znakomita żeglarka Agata Barwińska, a teraz jest to Aniela Kozłowska, szablistka Hajduczka Olsztyn.

W tym roku podobnie czuję,
Również na kobietę głosuję.
Bo oto na naszych oczach
Super szermierka się rodzi
I z Olsztyna pochodzi!
Aniela Kozłowska, bo o niej tu mowa,
Do seniorskiej walki już prawie gotowa.
Od lat już kilku jestem tu lojalny,
Przemawia przeze mnie patriota lokalny.
Aniela z Polski przywiozła już wór medali
I chyba to dobra Sobczyka „nauczka”.
Cały kraj szermierczy ją chwali i chwali.
Trenerzy, szkoleniowcy nie tylko Hajduczka.
Słowa czempiona olimpiad Zoltana Schenkera
Są mottem prezesa Hajduczka: Sobczaka - trenera:
„Aby osiągnąć pełną harmonię,
Trzeba rozwijać całego człowieka”.
Byłem kiedyś na Wembley, nawet w Barcelonie.
Sport mnie wciąż urzeka.
Małysz zostawił nam skocznie,
Narciarskie, rzecz jasna.
Już Aniela ruszyła z posad budowę
Centrum szermierki - nie tylko dla miasta.
Wszystkich szablistów, szpadzistów i szermierzy
Trzeba wspierać, chronić, pomagać jak należy.
Musimy im kibicować w każdy różny sposób
I wszystkim związanych z tym sportem oddanych osób!

Ten „Sobczyk od nauczki” to oczywiście Adam Sobczyk, trener i prezes Hajduczka, a zarazem człowiek, który po latach posuchy odbudował olsztyńską szermierkę.
A my na koniec jeszcze raz zachęcamy do głosowania, tym bardziej że w niektórych kategoriach sms-owych różnice są minimalne - dla przykładu w chwili oddania Gazety do druku o zwycięstwie w głosowaniu na Sportowe Wydarzenie Roku decydował zaledwie jeden sms!
Pełne listy kandydatów są na gazetaolsztynska.pl
*** „Powtarzanie jest matką wiedzy”
ARTUR DRYHYNYCZ