Pływackie sukcesy Karoliny

2022-12-05 13:12:51(ost. akt: 2022-12-05 13:15:05)
Karolina Piechowicz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski 17-18 latek oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów.

Autor zdjęcia: SwimLand Olsztyn

PŁYWANIE\\\ Podczas zimowych mistrzostw Polski na krótkim basenie w Bydgoszczy znakomicie spisała się Karoliny Piechowicz ze SwimLandu Olsztyn.
Utalentowana zawodniczka olsztyńskiego SwimLandu najpierw była trzecia w finale seniorów na 100 m stylem klasycznym z czasem 1.06,35 (szóste miejsce zajęła Anna Doroszkiewicz z elbląskiej Jedynki - 1.09,07). Na tym nie koniec dobrych wieści, bo wynik olsztynianki to nowy rekord kraju 17-latków, dzięki czemu Karolina została także mistrzynią Polski 17-18-latków.
W niedzielę reprezentantka SwimLandu z drugim czasem (30,95) awansowała jeszcze do finału 50 m stylem klasycznym, zajmując w nim drugie miejsce (30,58), natomiast szósta była Doroszkiewicz (31,17). Oczywiście tu także Karolina została jednocześnie mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej!
- Cudnie - tak występ Piechowicz oceniła krótko Agnieszka Zbutowicz, prezeska olsztyńskiego klubu.
Warto przypomnieć, że trzy miesiące temu w Peru Piechowicz została potrójną mistrzynią świata juniorów (50 m żabką, 100 m klasykiem i w sztafecie mieszanej 4x100 m), poza tym popłynęła w kobiecej sztafecie 4x100 m stylem zmiennym, która zdobyła brązowy medal MŚ.