W Argentynie wrócił entuzjazm

2022-11-30 23:21:03(ost. akt: 2022-11-30 23:22:29)

Autor zdjęcia: PAP/EPA

PIŁKA NOŻNA\\\ Media w Argentynie z dużym entuzjazmem wypowiadają się o piłkarzach trenera Lionela Scaloniego, który zdołał odbudować zespół po porażce z Arabią Saudyjską, a pokonując w środę wieczorem Polskę 2:0 awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata.
Zarówno dziennik "Clarin", jak i inna wydawana w Buenos Aires, stolicy kraju, gazeta "La Nacion" odnotowują, że Polska w środowym meczu była jedynie tłem dla Argentyny.

"La Nacion", przypominając o nieudanym rzucie karnym w wykonaniu Lionela Messiego, uważa, że kapitan zespołu zagrał przeciwko biało-czerwonym poniżej swoich możliwości oraz oczekiwań argentyńskich kibiców.

Stołeczny dziennik uważa, że Scaloniemu udało się jednak odbudować zespół i jedność w nim, a "drużyna jako całość uratowała Messiego".

Relacjonujące środowy pojedynek argentyńskie Radio La Red odnotowało, że kluczową zmianą w stosunku do wcześniejszych pojedynków dwukrotnych mistrzów świata była duża ruchliwość zawodników na boisku.

"A jednak żyjemy, gramy dalej i mamy ekipę bardziej żwawą, ruchliwą niż kiedykolwiek" - ocenili dziennikarze argentyńskiej stacji radiowej.

Rozgłośnia odnotowała, że po kompromitującej porażce z Arabia Saudyjską 1:2 trenerowi Scaloniemu "udało się wprawić w ruch" ekipę "Albiceleste", która na finiszu pierwszej fazy mundialu pokazała, że jest "ostatecznie najmocniejsza w grupie C".

Radio wskazało, że też na przeważającą w środę liczbę argentyńskich kibiców na trybunach katarskiego Stadionu 974 oraz "niesamowity doping, którym wsparli swój zespół, niosąc go aplauzem do awansu".

Argentyna w sobotę o awans do ćwierćfinału powalczy z Australią, a w niedzielę rywalem Polski będzie broniąca tytułu Francja.(PAP)