Piąta wygrana KKS

2022-11-14 12:00:00(ost. akt: 2022-11-13 23:41:24)

KOSZYKÓWKA\\\ W I lidze kobiet KKS Agapit Olsztyn odniósł piąte zwycięstwo, chociaż w Łomiankach łatwo nie było.
* SMS PZkosz Łomianki - KKS Agapit Olsztyn 66:70 (17:12, 17:19, 15:27, 17:12)
KKS: Wawrzyniak 19, Daliga 11, Giżyńska 6, Mońko 16, Sztąberska 9 - Przeradzka, Gzinka 2, Pałasz 7, Szarpak

Olsztynianki były zdecydowanym faworytem, tymczasem pierwsza kwarta im równie zdecydowanie nie wyszła. Co prawda na początku podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego prowadziły 5:2, ale potem do głosu doszedł SMS, który ostatecznie pierwszą kwartę wygrał różnicą pięciu punktów. W drugiej kwarcie KKS częściowo odrobił straty, po czym po przerwie ruszył do zdecydowanego ataku. Trzecia kwarta przesądziła o losach meczu, chociaż zwycięstwo KKS długo wisiało na włosku, bo 11 sekund przed końcową syreną prowadził tylko dwoma punktami, a piłkę miały rywalki. Łomianki nie zdołały jednak oddać celnego rzutu, w efekcie olsztynianki wygrały po raz piąty.
- Było to nasze najgorsze spotkanie w tym sezonie - ocenił Tomasz Sztąberski. - Mieliśmy słabą skuteczność z gry, raptem na 30 procentach, ale takie spotkania też trzeba wygrywać. To nie był nasz dzień, lecz końcowy efekt jest pozytywny i to jest najważniejsze.
Po rozegraniu siedmiu meczów olsztyński zespół ma na koncie pięć zwycięstw. - To jest duży sukces - stwierdził Sztąberski. - Nie zakładaliśmy, że na tym etapie rozgrywek będziemy mieli tak dużo punktów i będziemy tak wysoko w tabeli. A mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie porażki z Pabianicami i w Wołominie. Podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale ja zachowuję umiar, ciesząc się z tego, co mamy.
* Inne wyniki 8. kolejki: ŁKS KK Łódź - Bogdanka AZS UMCS II Lublin 61:52, GTK Gdynia - Mon-Pol Płock 73:65, Huragan Wołomin - AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 75:78, MPKK Sokołów SA Sokołów Podl. - Basket 25 Bydgoszcz 85:63, AZS Uniwersytet Warszawski - AZS Uniwersytet Gdański (przełożony na 14 stycznia).