Tylko remis w Siedlcach

2022-09-03 18:10:23(ost. akt: 2022-09-03 22:24:17)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ W 9. kolejce II ligi Stomil bezbramkowo zremisował w Siedlcach. Szkoda, bo olsztynianie mieli dwie znakomite okazje bramkowe...
* Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:0

Pierwsza połowa nie była wzbudzającym zachwyt widowiskiem piłkarskim, a jedynie zwykłą ligową walką o punkty. Tyle że efektów tej walki wielu nie było, więc goli też nie było. Niepokoić mogły jednak trzy żółte kartki, którymi tuż przez przerwą zostało ukaranych trzech piłkarzy Stomilu (Wójcik, Kubań i Kośmicki). Na dodatek zaraz po wznowieniu gry w ten sam sposób sędzia ukarał Krawczuna. Czyżby miało się to skończyć kartką czerwoną?
W 53. min żółtą kartkę zobaczył jeszcze Szypulski, co oznacza, że nie zagra w meczu z GKS Jastrzębie. Być może ten fakt tak zawodnika Stomilu wytrącił z równowagi, że gdy dwie minuty później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, to sytuację tę w sobie tylko znany sposób zmarnował . A wystarczyło trafić do siatki...
Wynik się zatem nie zmienił, nie można tego jednak powiedzieć o liczbie żółtych kartek, bo ta - jak najbardziej - się zmieniła. Dziwnie tylko jakoś oglądali je jedynie kolejni olsztynianie: Shibata i Spychała - ten drugi został ukarany zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko! Generalnie mecz był wyrównany, co nie powinno dziwić - spotkali się przecież sąsiedzi z ligowej tabeli. Goli jednak nadal nie było. Aż nadeszła 83. min - piłka trafiła na głowę Kurpiela, a ten z 5 m trafił głową prosto w... bramkarza. Takie okazje trzeba wykorzystywać, a przecież była to już druga setka Stomilu w tym meczu!
Sędzia przedłużył grę o pięć minut, ale nie wpłynęło to na końcowy wynik. Niby remis na wyjeździe jest niezły, ale gdy się miało dwie stuprocentowe okazje, to raczej nie zdobyło się punktu, a straciło się punkty dwa.
A co do żółtych kartek, to w ostatnim kwadransie sędzia ukarał w ten sposób czterech zawodników Pogoni.
Natomiast w pierwszym sobotnim meczu Kotwica wygrała z Jastrzębiem - trwa więc niesamowita passa piłkarzy z Kołobrzegu, którzy - chociaż są beniaminkiem - jedyne punkty stracili tylko na początku rozgrywek w bezbramkowym meczu ze... Stomilem.
* Inne mecze 9. kolejki, sobota: Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 (0:0), Kotwica Kołobrzeg - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0), Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:0), Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 4:2 (3:1), Górnik Polkowice - Lech II Poznań 3:3 (2:2); niedziela: Motor Lublin - Znicz Pruszków (13), KKS 1925 Kalisz - Śląsk II Wrocław (13:30); poniedziałek: Zagłębie II Lubin - Radunia Stężyca (12).