AZS UWM zagra w II lidze

2022-08-01 13:00:00(ost. akt: 2022-07-31 20:18:59)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

SIATKÓWKA\\\ AZS UWM Olsztyn wygrał rozgrywki III ligi, ale przepadł w barażach, wydawało się zatem, że marzenia o powrocie do II ligi trzeba odłożyć przynajmniej na rok. Ale nadzieja umiera ostatnia...
- Złożyliśmy pismo do PZPS o chęci grania w II lidze - wyjaśnia trener Paweł Borkowski. - Pokazaliśmy, że mamy zawodników oraz finanse, aby uczestniczyć w tych rozgrywkach, w efekcie otrzymaliśmy zgodę.
- Grupy II ligi zostały powiększone, stąd taka decyzja PZPS - dodaje Andrzej Grygołowicz, drugi trener olsztyńskiego zespołu. - Do tej pory w naszej grupie grało dziesięć zespołów, a teraz będzie dwanaście, m.in. z Chełma, Spały, Tomaszowa Mazowieckiego i Warszawy. Nie spowoduje to jednak wydłużenia rozgrywek, bo niektóre mecze pewnie będą wyznaczane na środy, dzięki czemu sezon zasadniczy powinien się się skończyć w kwietniu.
Olsztynianie przygotowania do sezonu rozpoczną 16 sierpnia, a w zespole powinno pojawić się kilka nowych twarzy, chociaż większość zawodników została. - Dołączą do nas nowi siatkarze m.in. z Zielonej Góry i Ostródy - mówi Paweł Borkowski. - Duże zmiany będą na rozegraniu, bo odchodzi Hubert Lasecki. Udało nam się jednak dogadać z zawodnikiem, który do Olsztyna przychodzi na studia.
Początek przygotowań do sezonu zaplanowano na 16 sierpnia. W planach są m.in. turnieje w Kortowie i Augustowie, natomiast rozgrywki rozpoczną się 1 października.