Duński wraca do oktagonu. Zawodnika Arrachiona czeka trudny pojedynek

2022-03-07 14:11:58(ost. akt: 2022-03-08 17:50:39)
Patryk Duński (Arrachion Iława)

Patryk Duński (Arrachion Iława)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

MMA \\\ W sobotę w Ząbkach odbędzie się 39. gala federacji FEN. Jednym z punktów jej programu będzie pojedynek Patryka Duńskiego, który zmierzy się z Krzysztofem Dobrzyńskim.
Ostatnią zawodową walkę fighter z Iławy stoczył 26 czerwca w Ostródzie. Pojedynek z Kamilem Łebkowskim dla Patryka Duńskiegobold text był debiutem na gali FEN. I to jakim debiutem! Zawodnik iławskiej filii Arrachiona Olsztyn znokautował swojego rywala po zaledwie 16 sekundach walki!

Był to najszybszy nokaut w historii tej federacji. Organizatorzy gali odbywającej się w ostródzkim amfiteatrze dali zawodnikowi z Iławy także dodatkowy bonus — jego nokaut został wybrany najlepszym podczas FEN 35: LOTOS Fight Night.

— Wszystko wskazuje na to, że z federacją FEN zwiążę się na dłużej — mówił nam Duński kilka dni po pojedynku z Łebkowskim. Nie mogło być zresztą inaczej; o wygranej walce iławianina z Kamilem Łebkowskim było głośno w świecie polskiego MMA.

Przed zawodnikiem Arrachiona Iława kolejna walka w jednej z największych w Polsce i Europie federacji MMA. W sobotę w podwarszawskich Ząbkach odbędzie się gala Fight Exclusive Night 39. Przeciwnikiem zawodnika trenującego w klubie pod okiem Dawida Tarasiewicza będzie Krzysztof Dobrzyński, który reprezentuje barwy jednego z największych klubów w Polsce jeśli chodzi o mieszane sztuki walki, Berserkers Team Szczecin.

Krzysztof Dobrzyński to mocny, wszechstronny przeciwnik, który wykazuje się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Jest szybki i do tego silny, to już innego kalibru rywal niż Kamil Łebkowski — chwali swojego najbliższego przeciwnika zawodnik Arrachiona.

Zawodowa walka zostanie stoczona w kategorii lekkiej (-70 kg), zakontraktowana jest na trzy rundy po pięć minut każda.

— Nazwisko mojego najbliższego rywala poznałem na początku lutego, jednak już wcześniej w klubie mieliśmy przypuszczenia, że przyjdzie mi się zmierzyć właśnie z Krzysztofem Dobrzyńskim. Mocne przygotowania do marcowej walki rozpoczęłam jednak wcześniej, bo już 11 stycznia — mówi Patryk Duński.

We wtorek Fight Exclusive Night 39 potwierdziło oficjalnie: "Krzysztof Dobrzyński (7-4) zmierzy się z Patrykiem Duńskim (7-5) na gali FEN39. Obaj zawodnicy są po zwycięstwach w naszej federacji, obaj za ostatnie występy zostali nagrodzeni bonusami: Dobrzyński i Kaliciński stoczyli najlepszą walkę gali FEN36, a Duński to autor najlepszego nokautu FEN35, gdzie w 16 sekund zwyciężył z Kamilem Łebkowskim. Kto dopisze ósme zwycięstwo do zawodowego rekordu?".

Galę FEN 39 będzie można obejrzeć na żywo w telewizji Polsat Sport i Super Polsat.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl