Zadowolenie z nutką niedosytu

2021-09-23 11:00:00(ost. akt: 2021-09-23 09:54:26)
Bartosz Grabowski (OKSW) i Marta Walczykiewicz z brązowymi medalami MŚ

Bartosz Grabowski (OKSW) i Marta Walczykiewicz z brązowymi medalami MŚ Fot. facebook.pl

Autor zdjęcia: facebook.pl

Na koniec sezonu kolejny sukces do stale rosnącej kolekcji dorzucił Bartosz Grabowski z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych. 21-letni kajakarz OKSW i utytułowana Marta Walczykiewicz zdobyli w Kopenhadze brąz mistrzostw świata w K2 200 Mix!
Przypomnijmy, że niedawno Bartosz Grabowski z OKSW brał udział w kajakarskich mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców (U-23), no i z portugalskiego Montemor-o-Velho też nie wrócił z pustymi rękami. Wychowanek Włókniarza Chełmża – wspólnie z kolegami z reprezentacyjnej osady do lat 23: Jakubem Michalskim, Wojciechem Traczem i Przemysławem Korsakiem – zdobył srebro w wyścigu kajakowych czwórek na 500 m. Lepsi okazali się tylko Ukraińcy, a za plecami Polaków znaleźli się Rosjanie.

Podczas ostatnich MŚ w kajakowym sprincie w Kopenhadze Grabowski wystartował, razem z rutynowaną Martą Walczykiewicz, na najkrótszym dystansie – 200 metrów. I to z jakim skutkiem! Polska osada mieszana zajęła w K2 200 m trzecie miejsce, przegrywając srebro z Portugalczykami o... jedną setną sekundy! Złoto zdobyli natomiast Węgrzy.
– Kiedy się dowiedziałam, że na mistrzostwach świata będzie rywalizacja mikstów, podjęłam decyzję, że płynę z Bartkiem. Niezależnie od tego, który on będzie na mistrzostwach Polski – mówiła przed kamerami, już po „medalowym” finale sprintu, 34-letnia Walczykiewicz, wicemistrzyni olimpijska z Rio 2016 oraz wielokrotna medalistka MŚ i ME (ostatni sukces jest jej 13. krążkiem MŚ w karierze!).