Elemental Tri Series

2021-06-01 18:29:50 (ost. akt: 2021-06-01 18:32:12)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie, który na miniony weekend stał się triathlonową stolicą Polski, rywalizowano nie tylko w Pucharze Europy, ale także w zawodach Elemental Tri Series, cyklu dedykowanego triathlonistom-amatorom.
Organizatorzy zapewnili chętnym możliwość startu na jednym z czterech dystansów, więc każdy mógł dopasować stopień trudności trasy do swoich możliwości.
I tak, na najdłuższym dystansie, standard olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu), triumfował w Centrum Rekreacyjno Sportowym Ukiel Tomasz Szala z Nowej Iwicznej, a drugi na mecie był Sebastian Najmowicz z Olsztyna, który stracił do zwycięzcy minutę i 40 sekund. W czołowej dziesiątce znaleźli się również: szósty Patryk Piasecki (Mrągowo), siódmy Karol Kozak (Elbląg), a dziewiąty Marcin Konieczny (Olsztyn). Wśród pan najlepsza okazała się Aleksandra Jędrzejewska z Wrocławia, która wyprzedziła Annę Padlewską (Warszawa), ale kolejne dwa miejsca zajęły zawodniczki z Warmińsko-Mazurskiego – Kinga Lorek (Elbląg) i Monika Chodyna (Dywity).
Jeszcze lepiej dla triathlonistów z naszego regionu ukształtowała się sytuacja w poszczególnych kategoriach wiekowych, bo zwycięstwa odnieśli Kinga Lorek (kat. K20), Monika Chodyna (K25), Marcin Konieczny (M45) i Ryszard Biernat z Dywit (M65), podczas gdy drugie miejsca w swoich grupach zajęły olsztynianki Joanna Szblińska-Piernik (K30) i Agnieszka Pieczkowska (K40), a także Karol Kozak (M20), Sebastian Najmowicz (M30), Patryk Piasecki (M35) i Wojciech Sienkiewicz z Olsztyna (M60).

W sprincie (750 m pływania, 20 km rowerem i 5 km biegu) najszybszy okazał się Przemysław Szymanowski (Końskie), a na podium stanęli również Jakub Kowalski (Gniezno) i Dominik Pikorski (Zabrze). Na piątej pozycji sklasyfikowano Piotra Bronakowskiego (Olsztyn). Rywalizacja kobiet zakończyła się zwycięstwem zawodniczki gospodarzy Dominiki Stypułkowskiej, która wyprzedziła Karolinę Janygę-Kulik (Gdynia) i Emilię Dryżałowską (Warszawa).
Nie obyło się bez sukcesów również w grupach wiekowych. Na najwyższym stopniu stanęli olsztynianie Izabela Wujkowska (K20), Dominika Stypułkowska (K30), Piotr Bronakowski (M40) i Cezary Śledziewski (M50), jak również Tadeusz Sznaza z Elbląga (M60), natomiast drudzy byli Eliza Matwiejczuk (Olsztyn) w K30, Ewa Wiech (Klebark Wielki) w K50, Aleksy Lisowski (Olsztyn) w M16 oraz Roman Wiech (Klebark Wielki) w M50.
No i wreszcie supersprint (400 m+10 km+2,5 km) wygrali Maja Wąsik (Kraków) i Tymon Horsten (Gdańsk), a w czołówce nie było reprezentantów Warmii i Mazur. W kategorii wiekowej powyżej 19 lat trzeci byli Aleksandra Leszczyńska i Dawid Sugier z Olsztyna.

* Dystans standard olimpijski (1,5 km+40 km+10 km): 1. Tomasz Szala (Nowa Iwiczna) 1:52.42; 2. Sebastian Najmowicz (Olsztyn, Najmowicz Triathlon) 1:54.22; 3. Maciej Chmura (Wrocław) 1:55.31, (...) 6. Patryk Piasecki (Piasecki Mrągowo Concept) 1:57.01, (...) 7. Karol Kozak (Elbląg Tri Wise) 1:58.37; 9. Marcin Konieczny (Olsztyn, Nie Ma Nie Mogę) 2:00.21, (...) 16. Jakub Ołowski (Wydminy) 2:06.02, (...) 19. Adrian Dymek (Ostróda, Najmowicz Triathlon) 2:07.24; 20. Patryk Podpirko (Olsztyn) 2:07.48.

* Sprint (0,75 km+20 km+5 km): 1. Przemysław Szymanowski (Końskie) 59.19; 2. Kuba Kowalski (Gniezno, UKS G-8 Bielany Warszawa) 1:01.05; 3. Dominik Pikorski (Zabrze, Tridivision Triathlon Team) 1:01.14, (...) 5. Piotr Bronakowski (Olsztyn) 1:04.51, (...) 7. Jakub Goszka (Sząbruk) 1:07.39, (...) 10. Aleksy Lisowski (WMKS Olsztyńska Szkółka Triathlonu) 1:08.34.

* Super sprint (0,4 km+10 km+2,5 km): 1. Tymon Horsten (TRI Talent Team Gdańsk) 30.23; 2. Karol Armuła (Sportwise Kraków) 30.32; 3. Filip Gruszczyński (Katowice) 31.00, (...) 30. Konrad Raźniewski (Olsztyńska Szkółka Triathlonu) 34.09.

* Aquathlon (200 m pływania+1 km biegu): 1. Kacper Osak (Sportwise Kraków) 7.31; 2. Bartosz Zalewski (Orka Iława) 7.32; 3. Emilia Kozaczkiewicz (Wrocław, Litwin Triathlon Elite) 8.12; 4. Hanna Tomczyk (UKS TRS Susz) 8.31; 5. Emil Wiatrowski (Orka Iława) 8.35, (...) 9. Alicja Mańkowska (Olsztyńska Szkółka Triathlonu) 9.29.
* Aquathlon (100 m+500 m): 1. Julia Karolewska (Olsztyńska Szkółka Triathlonu) 4.22; 2. Kacper Syguła (Warszawa) 4.23; 3. Piotrek Kacperski (Olsztyn) 4.45, (...) 5. Adam Panikowski (Bartąg, Olsztyńska Szkółka Triathlonu) 4.58; 6. Weronika Karolewska (Olsztyńska Szkółka Triathlonu) 4.58; 7. Zosia Dublanka (Olsztyn) 5.34.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD