Jeziorak wreszcie wygrał

2021-03-07 10:41:07(ost. akt: 2021-03-09 10:55:34)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Po serii trzech przegranych, drugoligowi piłkarze ręczni Jezioraka Iława wreszcie się przełamali i odnieśli zwycięstwo, pokonując w derbach województwa morąską Jedynkę.
* Jeziorak Iława – UKS Jedynka Kodo Morąg 24:21 (14:10)
JEZIORAK: Prorok, Pająk, Dudek – Dembowski 7, Rogala 3, Piekarski 3, Trautsolt 3, Kamiński 2, Giżyński 2, Dembowski 2, Malinowski 1, Baliński 1, Przysowa, Jaworowski
JEDYNKA: A. Zalewski, Maszkiewicz, Liszewski – Jastrzębski 8, Buluk 4, Idzikowski 3, Karwowski 2, Golon 2, Pasymowski 1, Kosiński, G. Bartnicki, Koprowski, Koledziński, Sz. Zalewski, B. Bartnicki, Majek

Derby województwa, rozegrane w iławskiej hali (niestety, wciąż bez kibiców), były dla gospodarzy okazją do rewanżu za porażkę z listopada w Morągu (Jeziorak przegrał wtedy 20:23). Stawką było też odbicie się od ligowego dna, co ostatecznie udało się Jeziorakowi.
Zespół trenera Marka Woronowicza prowadził praktycznie przez całe spotkanie. Goście, choć nie można im było odmówić ambicji, co najwyżej doganiali rywala, ani razu nie wychodząc tego dnia na prowadzenie.
Iławianie bardzo dobrze rozegrali ostatni fragment przed przerwą: uważna gra w obronie oraz wysoka skuteczność rzutowa spowodowały, że odskoczyli oni na cztery bramki przewagi (14:10). I to wystarczyło, żeby w drugiej połowie Jeziorak kontrolował przebieg rywalizacji, trzymając przeciwnika na kilkubramkowy dystans.

W 15. kolejce kolejne derby: na niedzielę zaplanowano pojedynek Szczypiorniaka z Jeziorakiem. Z kolei Jedynka podejmie w Morągu Sambora Tczew.

* Inne mecze 14. kolejki: AZS UKW Bydgoszcz – AZS UMK Toruń 32:40 (13:18), SMS ZPRP II Kwidzyn – Handball Czersk 40:40 (18:16), karne 1:3; Sambor Latocha Agropom Tczew – MKS Brodnica 28:38 (12:18). Spotkanie Blejkan Gryfino – Szczypiorniak Olsztyn przełożono na 17 kwietnia.