Sokół znowu stracił dwa punkty

2020-11-18 20:33:33(ost. akt: 2020-11-19 09:50:04)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

W zaległym meczu 9. kolejki II ligi Sokół Ostróda jedynie zremisował z Garbarnią Kraków. Goście punkt uratowali w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.
* Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0
1:0 - Wolny (82), 1:1 - Malik (90+3)
SOKÓŁ: Niezgoda - Brzuzy, Wicki, Mazurowski (60 Gajda), Dobosz (60 Andrzejczak) - Rugowski (60 Kobza), Żwir, Zalewski, Święty (74 Siemaszko), Kalinowski - Wolny

Niedawno Sokół w Ostródzie na swoje życzenie przegrał z Kaliszem, a w środowy wieczór w równie dziwnych okolicznościach stracił dwa punkty z Garbarnią. Bo remis jest bez wątpienia porażką gospodarzy.
W pierwszej połowie lekką przewagę mieli krakowianie, ale to Sokół miał dwie bardzo dobre sytuacje. Niestety, w 17. min Rugowski przegrał pojedynek z bramkarzem, a tuż przed przerwą po strzale Żwira i rykoszecie piłka przeleciała tuż obok słupka.

Po zmianie stron inicjatywę miał Sokół, ale na gola trzeba było czekać do ostatnich chwil. Najpierw w 80. min Gajda z 15 m przelobował bramkarza, lecz piłka odbiła się od słupka. Dwie minuty później gospodarze mieli już więcej szczęścia - co prawda obrońcy Garbarni zdołali zablokować strzał Siemaszki, ale natychmiast do piłki dopadł Wolny i uderzeniem z 8 m umieścił ją w siatce.
Teraz trzeba było tylko ten wynik utrzymać, no i gdy wydawało się, że Sokół zgarnie komplet punktów, w trzeciej minucie doliczonego czasu rezerwowy Malik z 15 m pokonał Niezgodę.

* Wyniki zaległych meczów z 10. kolejki: Błękitni Stargard - Lech II Poznań 1:0 (1:0), Motor Lublin - Bytovia Bytów 2:1 (0:0).