UWAGA: MECZ INDYKPOLU AZS ODWOŁANY!

2020-10-02 11:05:37 (ost. akt: 2020-10-04 14:18:19)
Mecz Indykpolu AZS z Będzinem odwołano, więc w sobotnie popołudnie Urania będzie świeciła pustkami...

Mecz Indykpolu AZS z Będzinem odwołano, więc w sobotnie popołudnie Urania będzie świeciła pustkami...

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W piątkowe przedpołudnie do Olsztyna dotarła, najpierw nieoficjalna, wiadomość o wykrytym przypadku koronawirusa w ekipie MKS Będzin, najbliższego rywala siatkarzy Indykpolu AZS. Tym samym sobotni (3.10) mecz 5. kolejki PlusLigi w Uranii został odwołany!
Pandemia COVID-19 nie odpuszcza, co widać po rosnącej liczbie zarażeń i w Polsce, i poza granicami naszego kraju. Niestety, pomimo wprowadzenia różnych procedur bezpieczeństwa, koronawirus coraz mocniej dotyka też rozgrywki PlusLigi.

Wystarczy powiedzieć, że z dotychczasowych czterech kolejek w całości udało się rozegrać tylko jedną, tę opatrzoną numerem drugim.

I tak, otwarcie sezonu odbyło się bez meczu Resovii z Treflem, bo gdańszczanie gremialnie przeszli zarażenie koronawirusem w okresie przygotowawczym, przez co nie zdążyli się dobrze przygotować na pierwszą kolejkę.

W drugiej rundzie spotkań m.in. Indykpol AZS przegrał w Uranii ze Ślepskiem (0:3), a zaraz po weekendzie i powrocie gości do Suwałk okazało się, że trener Andrzej Kowal i część jego drużyny jest zarażona COVID-19. A skoro tak, to klub z Olsztyna natychmiast profilaktycznie poddał cały zespół Indykpolu AZS testom na obecność koronawirusa. Na szczęście, wyniki były negatywne, więc olsztynianie spokojnie mogli dać znać, czekającej na walizkach, Warcie Zawiercie, że może przyjeżdżać do stolicy Warmii i Mazur na spotkanie 3. kolejki.

Wracając do Ślepska: suwalczanom z "automatu" wypadły z terminarza mecze trzeciej (z Czarnymi Radom), czwartej (z Resovią w Rzeszowie) i - jak się okazało dwa dni temu - także piątej kolejki (w niedzielę w Suwałkach miała zagrać Warta). Kiedy będą odrabiane te zaległości? Na razie nie wiadomo.

Identyczny "bagaż" nierozegranych o czasie spotkań ma już także stołeczna Verva, gdzie również po drugiej kolejce stwierdzono przypadki koronawirusa w zespole. Póki co, drużyna Andrei Anastasiego nie rozegrała w terminie domowych pojedynków ze Stalą Nysa (3. kol.) i PGE Skrą Bełchatów (4.), a w ten weekend nie pojedzie także na hitowy mecz do Jastrzębia.

A właśnie w pierwszy piątek października okazało się, że do coraz szerszej puli poodwoływanych gier doszło też najbliższe, sobotnie spotkanie w Uranii, gdzie Indykpol AZS miał o godz. 17.30 zmierzyć się z MKS Będzin. Powód taki sam, jak w Suwałkach i Warszawie: wykryty przypadek koronawirusa (na razie jeden) w zespole z Zagłębia.

Oto oficjalny komunikat zamieszczony w piątek na stronie Indykpolu AZS:
Ze względu na potwierdzenie obecności koronawirusa w drużynie MKS Będzin, Polska Liga Siatkówki odwołuje sobotni mecz w Hali Urania: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin. Nowy termin rozegrania meczu zostanie ustalony w późniejszym czasie.
Informujemy, że wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. O nowej dacie spotkania poinformujemy wkrótce. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu, będą mogły ubiegać się o zwrot środków. O szczegółach procedury poinformujemy wkrótce
.

W tej sytuacji najbliższy mecz o punkty czeka Indykpol AZS dopiero w następną sobotę, kiedy to ekipie Daniela Castellaniego przyjdzie się zmierzyć na wyjeździe z liderującą ZAKSĄ Kędzierzyn (10 października, g. 17.30).

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. No to syf #2980272 | 31.0.*.* 3 paź 2020 19:05

    Syf

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Unknown #2979817 | 83.9.*.* 2 paź 2020 17:59

    Co za matoły tą Plusligą zarządzają!!! Jak było kilkanaście zakażeń, to mecze były albo bez udziału kibiców, albo mecze odwoływano!!! Nawet poprzedni sezon Plusligi musieli przedwcześnie zakończyć z tego powodu!!! A teraz co? Pada rekord zakażeń koronawirusem, ponad 2000 przypadków dziennie a Plusliga trwa dalej!!! CHORE!! NAJLEPIEJ, JAKBY OBECNY SEZON PLUSLIGI TEŻ ODWOŁALI I PRZEDWCZEŚNIE ZAKOŃCZYLI!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.