Decyzja przerzucona na teren

2020-05-14 10:00:00 (ost. akt: 2020-05-14 10:05:42)
Piotr Kołc, grający trener Sokoła (z lewej), i Jarosław Kotas, dyrektor sportowy ostródzkiego klubu

Piotr Kołc, grający trener Sokoła (z lewej), i Jarosław Kotas, dyrektor sportowy ostródzkiego klubu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

We wtorek PZPN miał ostatecznie postanowić, co zrobić z przerwanymi rozgrywkami III ligi: czy zakończyć sezon, a jeśli tak, to co z awansami i spadkami. Decyzji brak, bo piłkarska centrala scedowała to na wojewódzkie związki.
Przypomnijmy: tydzień temu prezesi wojewódzkich związków zadecydowali o odwołaniu rozgrywek IV ligi, a także wszystkich niższych klas oraz rozgrywek młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Z kolei jeśli chodzi o III ligę i rozgrywki kobiece, to sprawy miały się rozstrzygnąć podczas kolejnego posiedzenia zarządu PZPN. Miały, ale... Oddajmy głos futbolowej centrali, która wystosowała na ten temat taki oto oficjalny komunikat.

„Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia (...) ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.
Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III-ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku. Ponadto Zarząd do 24 maja odroczył podjęcie decyzji odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN”.

Innymi słowy, na przykład liderujący w grupie pierwszej III ligi Sokół Ostróda nadal nie wie, na czym stoi: czy już może świętować upragniony awans do II ligi, czy raczej powinien szykować się do... decydującego barażu z rezerwami stołecznej Legii.

Więcej dowiesz się z czwartkowego wydania Gazety Olsztyńskiej


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kibic oks #2920328 | 157.25.*.* 14 maj 2020 10:38

  To jest chora sytuacja!!!! Sokół powinien już dawno świętować i przygotowywać się do II ligi, ale nie trzeba jeszcze zastanawiać się czy ta druga liga w ogóle będzie ponieważ warszawka pewnie nie odpuści i będą chcieli zagrać mecz zaległy, który sami przełożyli!!!! Wystawią do drużyny kilku piłkarzy z pierwszego zespołu i po Sokole!!! Wszyscy starali się żeby ta druga liga w końcu w Ostródzie była, ale legia może wszystko zniszczyć. !!!! Nie pozwólmy żeby mniejszy klub był z góry na przegranej pozycji . Apel do WMZPN zróbcie wszystko żeby sokół awansował ma jeden punkt przewagi i dziękuję !!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD