Dywity godnie zastąpiły Olsztyn

2016-11-21 17:57:32(ost. akt: 2016-11-21 15:59:01)
Olimpijczycy z Rio (od lewej): Karol Zalewski, Konrad Bukowiecki i Kacper Zalewski

Olimpijczycy z Rio (od lewej): Karol Zalewski, Konrad Bukowiecki i Kacper Zalewski

Autor zdjęcia: UG Dywity

Trzech olimpijczyków z Rio oraz 19 medalistów mistrzostw Polski wzięło udział w lekkoatletycznym podsumowaniu sezonu, które zorganizowano w Dywitach.
Niewielkie Dywity miały zaszczyt gościć najlepszych lekkoatletów, trenerów i działaczy z Warmii i Mazur, bowiem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2016. Organizatorem spotkania był Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki w Olsztynie we współpracy z Gminą Dywity (po raz pierwszy w historii spotkanie podsumowujące sezon odbyło się poza Olsztynem).


— Cieszę się, że lekkoatletyczna czołówka Warmii i Mazur pojawiła się u nas — przyznał wójt Jacek Szydło. — Nie ukrywam, że my również postawiliśmy na rozwój młodzieży poprzez tę szlachetną dyscyplinę sportu. Zmodernizowaliśmy stadion, na którym mamy nowoczesną bieżnię tartanową, wspieramy klub GUKS Asy Dywity, co przynosi wspaniałe efekty w postaci medali mistrzostw Polski i Europy.


Podczas tego sympatycznego spotkania nie zabrakło trzech olimpijczyków z Rio, czyli Konrada Bukowieckiego, Karola Zalewskiego i Kacpra Kozłowskiego. Oprócz nich wyróżnienia i nagrody otrzymali medaliści mistrzostw Polski (19 sportowców w różnych kategoriach wiekowych) oraz jedyna medalistka mistrzostw Europy U-18 Alicja Potasznik z klubu GUKS Asy Dywity, która wywalczyła srebro w sztafecie szwedzkiej na ME w Tbilisi. Honorowe dyplomy z dedykacją trafiły też do zawodników, którzy zdobywali punktowane miejsca na mistrzostwach Polski.

Nagrody trafiły również w ręce trenerów i osób wspierających lekkoatletykę w naszym regionie (głównie do przedstawicieli samorządów dofinansowujących kluby lekkoatletyczne).
 — Sezon obfitował w wiele sukcesów, na które ciężko pracowali zawodnicy i trenerzy, za co bardzo im dziękuję — powiedział Roman Koziński, prezes WMZLA w Olsztynie., natomiast Waldemar Buszan, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, zapewnił o dalszym wsparciu samorządu województwa dla „królowej sportu”.


— Przymierzaliśmy się właśnie do budżetu na przyszły rok i wsparcie dla lekkoatletyki w 2017 roku powinno być na podobnym poziomie — zadeklarował Waldemar Buszan, który w przeszłości sam uprawiał lekkoatletykę. — Cieszę się, że w kolejnych miejscach powstają obiekty lekkoatletyczne (na ukończeniu jest Ostróda, w planach m.in. Giżycko i kapitalny remont stadionu UWM w Olsztynie — red.), a to powinno przełożyć się na dalszy rozwój lekkiej atletyki w regionie.

W klasyfikacji klubów w regionie zwyciężył PKS Gwardia Szczytno przed AZS UWM Olsztyn i LKS Lubawa. GUKS Asy Dywity zajęły znakomite szóste miejsce w gronie 16 sklasyfikowanych klubów.

JaN

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marek #2117863 | 83.9.*.* 22 lis 2016 07:45

  To mowa o tym Olsztynie koło Dywit?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. grzechu #2117694 | 95.160.*.* 21 lis 2016 20:47

  Co to za laska z lewej?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. PISMAKU!!! #2117678 | 78.88.*.* 21 lis 2016 20:31

   Zmień nazwisko pod zdjęciem, masz dwóch Zalewskich i koksiarza!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Złomiarz #2117550 | 188.146.*.* 21 lis 2016 18:01

   Teraz Dywity później Naterki, Sząbruk, Barczewo - wszędzie tylko nie w Olsztynie bo nikt nie chce się spotykać ani nic robić z Grzymowiczem i oglądać jego fałszywego uśmieszku

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz