Indykpol AZS Olsztyn wygrywa w Starogardzie

2016-09-02 21:26:55(ost. akt: 2016-09-02 21:39:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po wyrównanym boju, podopieczni Andrei Gardiniego 3:2 pokonali ekipę Lotosu Trefl Gdańsk. Piątkowe starcie uświetniło 90-lecie Starogardzkiego Klubu Sportowego.
Indykpol AZS Olsztyn - LOTOS Trefl Gdańsk 3:2 (25:23, 14:25, 23:25, 25:16, 15:13)

Indykpol AZS: Pliński, Zniszczoł, Boswinkel, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Buchowski, Makowski, Szostek, Ostaszyk
LOTOS Trefl: Masny, Schulz, Hebda, Pietruczuk, Gawryszewski, Pashytskyy, Gacek (libero) oraz Grzyb, Stępień, Romać, Majcherski, Ptaszyński

W piątek wieczorem (2 września) w Starogardzie Gdańskim, olsztyńscy siatkarze zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk. W pierwszym secie obie drużyny szły łeb w łeb i dopiero w końcówce swoją wyższość pokazali zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. Drugi z setów stał pod znakiem absolutnej dominacji gdańszczan, co najlepiej oddaj wyniki tej partii 14:25. Trzecia odsłona mimo dobrego początku, również zakończyła się zwycięstwem Lotosu Trefl Gdańsk.

Jednak już czwarty set należał do podopiecznych Andrei Gardiniego, którzy od początku do końca kontrolowali przebieg gry. W tie-breaku obie ekipy zawzięcie walczyły o każdy punkt, jednak po końcowym ataku Włodarczyka olsztyńscy siatkarze wygrali ostatni set (15:13) i całe starcie (3:2).

Już jutro (3 września) o godz. 12 rozpocznie się drugi mecz pomiędzy drużynami z Gdańska i Olsztyna. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.