Dziś piłkarze Stomilu miło wspominają takie turnieje

2016-06-08 10:11:55(ost. akt: 2016-06-08 10:04:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Piotr Bułakowski

Dzisiaj po południu dowiemy się, które zespoły zmierzą się ze sobą w poszczególnych grupach podczas VI Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Rozgrywki odbędą się w sobotę na boiskach UWM w Kortowie. Wystąpi pół tysiąca piłkarzy.
Losowanie grup przeprowadzimy dzisiaj w siedzibie naszej telewizji internetowej GO TV. To oznacza, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do szóstej edycji naszego turnieju. Kto z kim powalczy o wyjście z grupy? Wszystko będzie już wiadomo po godz. 14.

Opiekunowie i trenerzy zespołów muszą być czujni, ponieważ po losowaniu otrzymają e-mailem terminarz rozgrywek i regulamin rozgrywek. Z jednym i drugim trzeba się zapoznać po to, żeby wiedzieć, o której godzinie drużyna rozpocznie zmagania na boisku w Kortowie. Po drugie, w regulaminie znajduje się zapis, mówiący o tym, że w dniu zawodów każdy piłkarz, oprócz zawodników z kategorii open, musi mieć przy sobie legitymację, dowód osobisty lub kserokopię dokumentu tożsamości. Przypominamy o tym, ponieważ jego brak uniemożliwi danemu piłkarzowi udział w turnieju.

Tego byśmy nie chcieli, ponieważ nasz turniej to przede wszystkim dobra zabawa i — co podkreślają przede wszystkim trenerzy najmłodszych ekip — integracja z innymi piłkarzami. I to z całego województwa, ponieważ do Olsztyna przyjadą zespoły m.in. z Gietrzwałdu, Braniewa, Piecek, Wrzesiny, Wołowna, Jonkowa i Morąga. W sumie ponad 500 piłkarzy!

O tym, jak takie imprezy zapadają w pamięci, wiedzą m.in. piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. — Pamiętam, że za moich dziecięcych czasów był taki turniej, który się nazywał Mundial. Mecze były rozgrywane na boisku szkolnym przy ul. Bałtyckiej. Zawsze, kiedy rozmawiam z chłopakami w szatni, bardzo miło wspominamy tego typu zawody z naszego dzieciństwa. Dla każdego piłkarza czy bramkarza jest to świetna przygoda — mówi Paweł Głowacki, pomocnik Stomilu.

I dodaje: — Wasz turniej to bardzo ciekawa idea. Poza tym wszystko, co się wiąże z propagowaniem i popularyzacją sportu w Olsztynie, jest bardzo fajne. Ważne, że dzieciaki już w tym wieku mogą poczuć sportowej rywalizacji.
Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii, otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe, w tym najlepsi m.in. karnety na mecze Stomilu przy al. Piłsudskiego w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. Statuetki wręczymy też najlepszym strzelcom, piłkarzom i bramkarzom.

Wszystkimi otarciami i kontuzjami kończyn piłkarzy zaopiekuje się młodzież z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, natomiast obsługę sędziowską zapewni Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad turniejem objął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Naszymi partnerami są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, posłanka Anna Wasilewska i Henryk Kamiński.

Mateusz Przyborowski