III liga: Grają dla siebie i nie tylko

2016-05-20 09:29:36 (ost. akt: 2016-05-20 08:30:57)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kaczkan Huragan może w tej kolejce zagrać dla prowadzącej w tabeli Olimpii Elbląg — morążanie podejmują wicelidera z Ełku, więc ich dobry wynik byłby na rękę liderowi.
W ten weekend dojdzie do przełomowej kolejki dla losów tytułu mistrzowskiego? Całkiem możliwe, choć idąc tym tokiem rozumowania, najważniejsze rzeczy będą się działy nie na boisku lidera, a w... Morągu. Kaczkan Huragan w tym roku skomplikował życie Olimpii, ogrywając w 24. kolejce elblążan u siebie 3:1, tym razem jednak może zrobić liderowi przysługę. Jutro morążanie podejmą drugi w tabeli MKS Ełk i jeśli tylko urwą gościom jakiekolwiek punkty, to praktycznie otworzą Olimpii Elbląg „autostradę” do tytułu. Jako że w 33. kolejce elblążanie mają zagwarantowane punkty walkowerem za mecz Olimpią Olsztynek, więc pokonując w niedzielę ŁKS Łomża, będą mogli przypieczętować sprawę już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

— My nikomu punktów nie liczymy, a gramy tylko dla siebie — podkreśla trener Huraganu Czesław Żukowski. — Na każdy mecz cel mamy taki sam: dobrze się zaprezentować i wygrać. Wiosnę mamy bardzo udaną i jedna ligowa porażka tego nie zmienia (tydzień temu u siebie z ŁKS Łomża 1:2 — red.). Tym bardziej, że na kilka kolejek przed końcem zrealizowaliśmy cel, jakim było zapewnienie sobie prawa gry w nowej, zreorganizowanej III lidze. W sobotę zmierzymy się z bardzo dobrym rywalem i postaramy się wycisnąć z naszej gry maksa — zapewnia trener Żukowski.

Olimpia w niedzielę zagra na własnym stadionie z ŁKS Łomża i to zespół trenera Adama Borosa jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. A świadczy o tym choćby przebieg wygranego 3:0 środowego spotkania z Sokołem w Ostródzie, gdzie goście zaprezentowali szeroki wachlarz możliwości w ofensywie — jeden gol padł po ataku pozycyjnym, drugi po znakomicie rozegranym stałym fragmencie, a trzeci po kontrze. Tak więc będąca w takiej formie Olimpia powinna spokojnie zapisać na swoje konto kolejne punkty...

* 32. kolejka, dzisiaj: Rominta Gołdap — MKS Korsze (godz. 17.30); sobota: Znicz Biała Piska — Sokół Ostróda, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — KS Wasilków, Warmia Grajewo — Jagiellonia II Białystok (wszystkie g. 16), Kaczkan Huragan Morąg — MKS Ełk, GKS Wikielec — Start Działdowo, Granica Kętrzyn — Concordia Elbląg (wszystkie 17); niedziela: Olimpia Elbląg — ŁKS Łomża (17). Mecz Wissa Szczuczyn — Olimpia Olsztynek 3:0 vo.

zib