Wygrana Szymona Rekity we Włoszech

2016-05-19 10:13:04(ost. akt: 2016-05-19 08:17:28)
Szymon Rekita

Autor zdjęcia: Lech Janka

Szymon Rekita z Warmii Biskupiec, który za granicą reprezentuje włoską grupę Altopack-Eppela V.C. Coppi Lunata, wygrał we Włoszech 66. edycję klasyku Coppa Cicogna.
Na 160-kilometrowej trasie kontrolował cały wyścig, po czym tuż przed metą wyskoczył do przodu i z czterosekundową przewagą pokonał drugiego na mecie Włocha Nicola Bagioli (Zalf DesirŹe Euromobil Fior), a z siedmiosekundową jego rodaka Matteo Fabbro (Cycling Team Friuli).

• Świetnie zaprezentowała się Anna Harkowska (Giant AKS Warmia i Mazury Olsztyn) w wyścigu o Grand Prix Częstochowy, który jest jedną z eliminacji mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych. W bardzo silnej stawce Harkowska była druga, ulegając jedynie (o 3 pkt) Łucji Pietrzak (Mat Atom Sobótka). Wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice). Piotr Skarżyński zajął 18., a Adrian Kucharek 25. miejsce (obaj WMKS Olsztyn).

• W sobotę (początek g. 14) i niedzielę (g. 12) odbędzie się 31. międzynarodowy wyścig dookoła Jeziora Luterskiego — Puchar Warmii.

Impreza (start i meta przy gminnym Ośrodku Kultury w Lutrach) będzie jednocześnie mistrzostwami województwa w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego oraz mistrzostwami województwa LZS. Sobotnia jazda na czas odbędzie się przy ruchu całkowicie zamkniętym na trasie: Lutry — Piszewo — Żardeniki i z nawrotem, natomiast niedzielny wyścig ze startu wspólnego przy ruchu otwartym na trasie okrężnej: Lutry — Żardeniki — Kikity — Lutry.