Wystartował 55. plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur

2015-10-16 10:58:38(ost. akt: 2015-12-23 09:54:02)
Podczas ubiegłorocznego 54. plebiscytu na najpopularniejszego sportowca nasi czytelnicy nadesłali ponad 48 tysięcy kuponów i wysłali ponad 10 tysięcy sms-ów na swoich faworytów

Podczas ubiegłorocznego 54. plebiscytu na najpopularniejszego sportowca nasi czytelnicy nadesłali ponad 48 tysięcy kuponów i wysłali ponad 10 tysięcy sms-ów na swoich faworytów

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rozpoczęliśmy plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Jego zakończenie będzie jednocześnie największą imprezą karnawałową w regionie. Zwycięzców jubileuszowej, 55. już edycji, poznamy 6 lutego podczas Balu Sportowca.
Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur jest szczególny pod kilkoma względami. Po pierwsze, tegoroczna edycja jest jubileuszowa, ponieważ odbywa się po raz 55. Po drugie, laureatów poznamy w 2016 roku, czyli w 130. rocznicę ukazania się pierwszego numeru „Gazety Olsztyńskiej”. Po trzecie, nie można zapomnieć o Balu Sportowca, podczas którego poznamy najlepszych sportowców naszego regionu.

Tak więc już teraz zapewniamy państwa, że będzie to największa impreza przyszłorocznego karnawału na Warmii i Mazurach. Nie zabraknie czerwonego dywanu, konstelacji sportowych gwiazd i szalonych tańców!

Przypomnijmy tylko, że bohaterem 54. plebiscytu był — i to już po raz dziesiąty! — mistrz kierownicy Krzysztof Hołowczyc. Zdaniem największej liczby naszych czytelników i kibiców, to właśnie „Hołek” dostarczył najwięcej wzruszeń i emocji. I dziwić się nie można, ponieważ trzecie miejsce w Rajdzie Dakar 2015 naszego rajdowca musi cieszyć.

Podobnie zresztą, jak nie można się dziwić herosom sportowych aren, którzy podkreślają, że plebiscyt „Gazety Olsztyńskiej” to z jednej strony zaszczyt, z drugiej, jeszcze większa motywacja do walki. — Dobrze, że ten konkurs jest cykliczny, ponieważ trzeba doceniać sportowców, którzy zostawiają na macie, boisku, bieżni czy w wodzie bardzo dużo serca — mówi Mamed Chalidow, zawodnik Arrachion MMA Olsztyn, dwukrotny zwycięzca plebiscytu (2012, 2013). — To także olbrzymia motywacja nie tylko dla sportowców, którzy wygrywają plebiscyt i pozostałych dziewięciu najpopularniejszych. Myślę, że duży zastrzyk dopingu otrzymują wszyscy nominowani sportowcy. Dziesiątki tysięcy oddanych głosów to także dowód na to, że mieszkańcy interesują się sportem na Warmii i Mazurach.

Honoru pań w złotej dziesiątce w poprzedniej edycji broniła piłkarka ręczna Kinga Grzyb. Reprezentantka Polski i wtedy jeszcze zawodniczka Startu Elbląg zajęła 5. miejsce. — To było dla mnie ogromne zaskoczenie i wyróżnienie, nie spodziewałam się aż tak wysokiej lokaty — wspomina z uśmiechem ogłoszenie wyników.

W maju nasza skrzydłowa przeniosła się do Lubina, by bronić barw miejscowego Zagłębia. Dodajmy jednak, że nie tylko Elbląg stracił świetną piłkarkę. Od pewnego czasu bez naszej skrzydłowej na parkiecie muszą sobie radzić także kadrowiczki. A to dlatego, że pod koniec sierpnia Kinga zerwała więzadła krzyżowe, miesiąc temu przeszła operację i teraz czeka ją około półroczna przerwa w grze. — Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że dziewczyny zakwalifikują się igrzyska w Rio, bo chciałabym pojechać na ten turniej — mówi Kinga Grzyb.

Plebiscytowe emocje nie są jednak zagwarantowane jedynie dla sportowców. Irena Lebiecka, nasza stała czytelniczka i szefowa KLAPS-a, czyli Kącika Literackiego Ambitnej Poezji Sportowej, ułożyła wiersz, a w zasadzie swego rodzaju apel, zatytułowany „Wezwanie do udziału!”. Brzmi tak: „No i męki się zaczną znów / czy popularny sportowiec to ten czy ów / Plebiscyt 55. się zaczyna / i rusza do głosowania machina / Bierzecie, ludziska, do ręki pisaki / bo to plebiscyt nie byle jaki / Wielu sportowców okrywa się chwałą / a my mamy radości nie mało!”.

Nasza czytelniczka ma także kilka swoich typów. — Skoro plebiscyt jest na najpopularniejszych sportowców, to w dziesiątce na pewno widzę Mameda Chalidowa i Krzysztofa Hołowczyca — mówi pani Irena. — Wśród laureatów powinien znaleźć się kapitan Stomilu Olsztyn Janusz Bucholc, siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn Maciej Dobrowolski, sprinter Karol Zalewski i żeglarz Karol Jabłoński.


Swoje propozycje możecie państwo przesyłać na adres:Mateusz Przyborowski