Olimpia wciąż goni Olimpię

2015-04-23 10:07:26(ost. akt: 2015-04-23 10:01:22)
Po porażce z Olimpią Elbląg strata Startu do bezpiecznej strefy wynosi już 9 punktów

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Zwycięstwa zespołów walczących o mistrzostwo ligi, siedem rzutów karnych, cenny punkt Korsz wywalczony w Ełku i wpadka Rominty w Gołdapi — oto najciekawsze "kąski" 26. kolejki.
Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie, który pod wodzą nowego trenera Damiana Łukasika rozbił w Łomży miejscowy ŁKS. — Wynik fajnie wygląda, ale granie było dobre dopiero po przerwie — mówi prezes Finishparkietu Robert Karczyński. — Ale są trzy punkty i to jest najważniejsze — dodaje.

W meczu ekip ze środka tabeli Olimpia Olsztynek po pierwszej połowie powinna pewnie prowadzić z Concordią Elbląg, ale ostatecznie skończyło się na podziale punktów. Goście wywieźli remis po rzucie karnym, którego pewnym egzekutorem okazał się Mateusz Szmydt. Co ciekawe: ten piłkarz w ciągu kilku dni zapewnił swojej ekipie cztery punkty, bowiem w niedzielnym meczu także strzelił karnego, który dał Concordii zwycięstwo z Puszczą Hajnówka.

Po bardzo cenny punkt w Ełku sięgnął MKS Korsze, remisując z Płomieniem, natomiast porażkę, która może mieć konsekwencje w końcówce rozgrywek, poniosła Rominta Gołdap, przegrywając na własnym stadionie z Warmią Grajewo. Żeby było bardziej ściśle: Rominta przegrała z najlepszym strzelcem Warmii Tomaszem Dzierzgowskim, który zdobył trzy gole, powiększając swój dorobek z tego sezonu do 13 trafień.

Zbigniew Szymula

• ŁKS Łomża — Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:4 (0:1)
0:1 — Joao Carlos (44 samobójcza), 0:2 — Naczas (48), 0:3 — Kuciński (58), 0:4 — P. Piceluk (70 karny); czerwona kartka: Malinowski (54, Łomża, druga żółta)

• Start Działdowo — Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)
0:1 — Sokołowski (23), 0:2 — Pietroń (25)

• Jagiellonia II Białystok — Kaczkan Huragan Morąg 3:1 (3:0)
1:0, 2:0 — Świderski (31 karny, 35 karny), 3:0 — Romańczuk (38), 3:1 — Chiliński (75 karny)

• KP Wasilków — Sokół Ostróda 0:0

• Olimpia Olsztynek — Concordia Elbląg 1:1 (1:0)
1:0 — Narojczyk (30), 1:1 — Szmydt (57 karny)

• Rominta Gołdap — Warmia Grajewo 2:3 (1:1)
1:0 — Popławski (41), 1:1, 1:2 — Dzierzgowski (44, 48), 2:2 — Popławski (79 karny), 2:3 — Dzierzgowski (82 karny)

• Paged-Sklejka Płomień Ełk — MKS Korsze 1:1 (0:1)
0:1 — Kozłowski (13), 1:1 — Gondek (53)

• Puszcza Hajnówka — Znicz Biała Piska 1:5 (1:2)
0:1 — Butkiewicz (14), 0:2 — Kierznowski (29), 1:2 — (44), 1:3 — Adamiec (56), 1:4 — Butkiewicz (71), 1:5 — Adamiec (78)

• Dąb Dąbrowa Białostocka — Olimpia Zambrów 1:4 (1:2)