W sierpniu Wielki Szlem w Olsztynie!

2015-02-11 12:37:30(ost. akt: 2015-02-11 14:23:11)
W Olsztynie zagrają najlepsi na świecie plażowi siatkarze i siatkarki

W Olsztynie zagrają najlepsi na świecie plażowi siatkarze i siatkarki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od 24 do 30 sierpnia w Olsztynie zagrają najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe świata. Co prawda do uzgodnienia zostało jeszcze wiele szczegółów organizacyjnych, ale jest już pewne, że prestiżowy turniej z cyklu Wielkiego Szlema (Grand Slam) odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur.
Organizatorzy muszą ustalić jeszcze m.in. lokalizację stadionu, ceny biletów oraz dopiąć budżet, jednak w najważniejszych sprawach już doszli do porozumienia. — Jestem pewien, że zorganizujemy wspaniałą imprezę, która będzie znakomitą promocją Olsztyna i regionu — powiedział na wczorajszej konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. — Hasło na dziś zatem brzmi: Wszystkie ręce na pokład! Wiele jeszcze przed nami pracy, ale z tak znakomitymi partnerami, jakimi są Polski Związek Piłki Siatkowej i Tomasz Dowgiałło, który kierował turniejem w Starych Jabłonkach, na pewno sobie poradzimy!

Wstępny budżet turnieju oscylował wokół trzech milionów złotych, z czego jedna trzecia będzie pochodzić z olsztyńskiej kasy. A co z resztą? — Pod tym względem sytuacja jest dynamiczna — przyznał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — Staramy się, by nie była to mniejsza kwota, jak w latach ubiegłych (500 tysięcy złotych — red.), ale o tym musi zadecydować zarząd województwa. Jako marszałkowi zależy mi, by tak ważne zawody nie wyszły poza granice naszego regionu. Ważne, że na plaży miejskiej jest odpowiednia infrastruktura do przeprowadzenia turnieju oraz imprez towarzyszących — dodał marszałek Brzezin, który z siatkówką plażową na najwyższym światowym poziomie jest związany od lat, bowiem jako wójt gminy Ostróda wspomagał turniej w Starych Jabłonkach. — Można powiedzieć, że turniej idzie za panem marszałkiem — tak z uśmiechem skomentował ten fakt Jacek Kasprzyk, przewodniczący wydziału siatkówki plażowej w Polskim Związku Piłki Siatkowej. — Jako związek bardzo chcieliśmy, by Wielki Szlem trafił do Olsztyna. Mam nadzieję, że przed nami siedem najwspanialszych dni w historii polskiej siatkówki plażowej. Natomiast wszelkie szczegóły dopniemy w ciągu najbliższych tygodni — kończy Jacek Kasprzyk.

Jednym ze "szczegółów" jest stadion, który ma być główną areną turnieju. — Będzie miał około pięć tysięcy miejsc i prawdopodobnie powstanie na plaży miejskiej w miejscu boisk do siatkówki — wyjaśnił Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego OSiR-u. — Ale gdyby się nie zmieścił, to mamy też inne lokalizacje.

W tej chwili nie wiadomo też, co z biletami. W Starych Jabłonkach pierwsze dni turnieju można było oglądać za darmo, a bilety pojawiały się dopiero wtedy, gdy impreza wchodziła w decydującą fazę. Prawdopodobnie taki sam wariant zostanie zastosowany w Olsztynie. — Na pewno na pierwsze dni biletów nie będzie — zapowiedział Jacek Kasprzyk. — A potem być może je wprowadzimy, ale nie powinny być zbyt drogie.

• Plan turnieju: od poniedziałku do czwartku eliminacje; piątek — ćwierćfinały kobiet; sobota — półfinały i finał kobiet, ćwierćfinały mężczyzn; niedziela — półfinały i finał mężczyzn.

Artur Dryhynycz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #1662759 | 81.190.*.* 11 lut 2015 19:06

  Olsztyn kradnie imprezy wioskom typu Stare Jabłonki....jest się czym szczycić!!! W te dziury i rozkopane ulice przyjadą goście, to na pewno tu nie wrócą!! tyle kasy wydać na kilkudniową imprezę, a żeby wesprzeć kluby miejskie, to kasy nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mentor #1662580 | 176.221.*.* 11 lut 2015 16:42

  Hmm... cały urok tego wielkiego święta siatkówki straci urok. Turniej w Starych Jabłonkach miał niepowtarzalny klimat, który często w wywiadach podkreślali sami zawodnicy. Szczerze to mam nadzieję, że turniej jeszcze powróci do Starych Jabłonek!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Alchemik #1662562 | 37.152.*.* 11 lut 2015 16:26

  No to sobie nasze durne pały strzeliły w kolano. Nie dość że w sierpniu będzie całe miasto rozkopane to jeszcze chcą to pokazać całemu światu i zapraszają wszystkich do nas.. Żenada - kto to planuje - więcej w życiu nikt nie przyjedzie jak zobaczy ze miasto jest sparaliżowane a to przecież pewne że w sierpniu wszystko będzie rozkopane a nic skończone. Wystarczy popatrzeć na harmonogramy, nawet jedna prosta ulica obiegowa będzie robiona co najmniej do sierpnia. BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Stomil olsztyn #1662552 | 83.142.*.* 11 lut 2015 16:14

  Brawo Brawo a stomil olsztyn na łopatkach

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. BEZPIECZENSTWO #1662521 | 88.156.*.* 11 lut 2015 15:42

  By ta impreza wypalila i Byla Bezpieczna Koniecznie caly Teren plazy musi byc szczelnie ogrodzony, Bez zadnych dziwnych dziur i przejsc. Wtedy mozna mowic o zarobku i bezpieczenstwie. Co zaowocuje Sukcesem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)