14 i 15 czerwca Olsztyn będzie stolicą futbolu

2014-05-15 11:08:29(ost. akt: 2014-05-21 12:03:14)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W IV Turnieju Dzikich Drużyn, podczas którego wystąpi aż pół tysiąca piłkarzy. — Z narybku, który bierze udział w takich zawodach rodzą się piłkarskie talenty — mówi trener Michał Alancewicz.
Turniej odbędzie się na boiskach w Kortowie. Pierwszego dnia zawodów (sobota 14 czerwca) boiska zajmą młodzi piłkarze z kategorii: 1995 i młodsi, 2000 i młodsi oraz 2003 i młodsi. Drugiego dnia o zwycięstwo powalczą zawodnicy z kategorii open. W tym samym czasie najmłodszych piłkarzy zaprosimy na sportowy festyn, który odbędzie się na stadionie w Kortowie.

Na festynie pojawią piłkarze i trenerzy grup młodzieżowych Stomilu Olsztyn. Michał Alancewicz trenuje młodzież z rocznika 2005 i młodsi. Każdego roku jest również obecny na naszym turnieju.

Jak mówi, klub organizuje różnego rodzaju akcje w szkołach, by zachęcić młodzież do trenowania piłki nożnej, ale... — ...takie zawody to najlepsza okazja dla trenerów — stwierdza Michał Alancewicz. — Bo można wyłapać młodych, później poprzez rodziców zaprosić dziecko na trening i szlifować umiejętności. Z narybku, który bierze udział w takich zawodach, za kilka lat mogą narodzić się piłkarskie talenty.

Trener Alancewicz podkreśla jeszcze jedną cechę, która charakteryzuje naszą sportową imprezę. — Ważne jest to, żeby nie zrazić młodego człowieka do uprawiania sportu — mówi. — Dlatego dobrze, że piłkarze, którzy nie zajmują najwyższych miejsc podczas zawodów organizowanych przez Gazetę, również otrzymują pamiątkowe dyplomy. Dzieci takie rzeczy pamiętają i chętniej biorą udział w tego typu akcjach.

Oprócz piłkarzy i trenerów Stomilu odwiedzi nas m.in. drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers, która gościła rok temu na Pożegnaniu Lata z „Gazetą Olsztyńską”. Odwiedzą nas także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, o których będziemy was informować na bieżąco.

Do zawodów możemy przyjąć jeszcze tylko kilka drużyn w kategoriach: 1995 i 2000. Zgłosić drużynę możecie wysyłając e-mail na adres: turniejgazetaolsztynska.pl (w treści nazwa drużyny, kategoria wiekowa, imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego).

Drużyny z kategorii 2003 i open mogą zapisywać się na listę rezerwowych. I jeżeli któraś z drużyn zrezygnuje z udziału w rozgrywkach, w jej miejsce zostanie wpisana każda kolejna z listy. Czekamy także na deklaracje udziału od drużyn, które już są zapisane do turnieju. Możecie je pobrać z naszej strony gazetaolsztynska.pl/turniej i dostarczyć: osobiście do siedziby redakcji przy ul. Partyzantów 71, pocztą tradycyjną lub elektroniczną na turniejową skrzynkę (w treści skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji).
Przypominamy także, że losowanie grup do turnieju odbędzie się 10 czerwca (wtorek) na stadionie Stomilu. Szczegóły wkrótce.

Sponsorem IV Turnieju Dzikich Drużyn jest Galeria Warmińska. Partnerami naszej imprezy są Stomil Olsztyn, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Urząd Marszałkowski. Sponsorem nagród jest m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

mp


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #1396408 | 83.9.*.* 15 maj 2014 19:34

    stolica futbolu z najslynniejszym stadionem swiata -coloseum

    odpowiedz na ten komentarz