Gwiazda PlusLigi zagra w Jastrzębiu

2024-06-05 10:05:32(ost. akt: 2024-06-05 10:06:18)
Łukasz Kaczmarek (ZAKSA) w meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus

Łukasz Kaczmarek (ZAKSA) w meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus

Autor zdjęcia: PAP/Krzysztof Świderski

SIATKÓWKA\\\ Reprezentacyjny atakujący Łukasz Kaczmarek został zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Jest pierwszym graczem pozyskanym przez mistrzów Polski po zakończeniu rozgrywek PlusLigi.
Kaczmarek przez ostatnie sześć sezonów grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą m.in. trzy razy wygrał Ligę Mistrzów. Z Jastrzębskim Węglem po obronie tytułu mistrzowskiego pożegnało się 11 siatkarzy. Nowy atakujący zastąpi w ich składzie reprezentanta Francji Jeana Patry.
Zadowolenia z podpisania umowy nie ukrywał prezes mistrza Polski Adam Gorol. - Transfer Łukasza jest dla nas cenny podwójnie. Z jednej strony pozyskujemy niezwykle wartościowego zawodnika na pozycji atakującego, a z drugiej Polaka, co odblokowuje nam limity obcokrajowców. W ostatnich latach bardzo dobrze trafialiśmy z graczami na tej pozycji i jestem przekonany, że teraz będzie podobnie. Przychodzi do nas siatkarz o uznanej marce w PlusLidze, ale także w Europie i na poziomie reprezentacyjnym, który - moim zdaniem - jest w stanie zapewnić nam ciągłość sukcesów w wydaniu krajowym i może dołożyć coś więcej w Lidze Mistrzów.
Po sezonie z jastrzębskim zespołem pożegnali się atakujący Jean Patry (Francja) i Ryan Sclater (Kanada), rozgrywający Edvins Skruders (Łotwa) i Jarosław Macionczyk, przyjmujący Rafał Szymura, Marko Sedlacek (Chorwacja) i Mateusz Jóźwik, środkowi Jurij Gladyr, Moustapha M’Baye i Adrian Markiewicz oraz libero Bartosz Makoś. W podstawowym składzie występowali najczęściej Patry, Szymura i Gladyr.
Jeszcze w trakcie ostatnich rozgrywek ligowych działacze Jastrzębskiego Węgla przedłużyli umowy z argentyński trenerem Marcelo Mendezem, francuskim rozgrywającym i kapitanem Benjaminem Toniuttim, przyjmującym Tomaszem Fornalem i środkowym bloku Norbertem Huberem. Dwaj ostatni to reprezentanci Polski.