Bieg z przyjacielem i Mazurskie Tropy

2024-05-09 10:00:00(ost. akt: 2024-05-09 09:48:47)
Pies tropiący CUDAK

Pies tropiący CUDAK

Autor zdjęcia: KMP Wrocław

REKREACJA\\\ W niedzielę odbędzie się dogtrekking, czyli „VII Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem”, natomiast na 15 czerwca zaplanowano rajd na orientację Mazurskie Tropy. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych!
Dogtrekking to po prostu długi spacer z psem połączony z elementami biegu na orientację. Wygrywa ten zespół lub osoba, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą wyznaczoną trasę. Po drodze znajdują się punkty kontrolne, które należy odnaleźć i potwierdzić w sposób określony przez organizatorów. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety uczestnicy zostaną poinformowani podczas odprawy technicznej.
W dogtrekkingu biorą udział zarówno osoby nastawione na zaciętą rywalizację, jak i te, które liczą na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy. Całej imprezie przyświecają dwa cele: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Priorytetem jest jednak zawsze dobro psa. Dwa dystanse do wyboru – 5 i 15 km – umożliwiają start niemal każdej osobie i każdemu psu.
Jak co roku po biegu organizator - Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni - zaprasza wszystkich na ognisko. Dla każdego uczestnika posiłek jest za darmo – kiełbasa, chleb, zimne oraz gorące napoje.
Zapisy kończą się 9 maja - ospkrutyn.pl.
* Harmonogram, g. 10.30: start biegu na 15 km; g. 11: bieg na 5 km; g. 13.30: ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród.

>>> Natomiast na 15 czerwca zaplanowano rajd na orientację Mazurskie Tropy, który tradycyjnie odbędzie się w „pięknych okolicznościach przyrody”. Organizatorzy już po raz jedenasty zapraszają w ciekawe, pagórkowate tereny Mazur, gdzie wśród jezior, zagajników i wzniesień poukrywane będą punkty kontrolne. Uczestnicy poszczególnych tras będą musieli odnaleźć punkty mając do dyspozycji jedynie mapę i kompas. Do wyboru będą: trasy rowerowe (50 km lub 130 km), piesze/biegowe (25 km lub 50 km) oraz piesza rekreacyjna (ok.15 km). Baza rajdu będzie w Mikołajkach.
Startować można zarówno indywidualnie jak i w zespołach, a po całym dniu zmagań na uczestników czekać będzie ciepły posiłek w bazie zawodów, gdzie organizatorzy zapewniają możliwość noclegu przed i po rajdzie. Na zwycięzców czekają nagrody, a na listach startowych jest już ponad 200 zawodników!
Więcej informacji: mazurskie.tropy.net.