Cztery gole w Monachium

2024-05-01 07:15:52(ost. akt: 2024-05-01 07:18:16)
Vinicius Junior

Autor zdjęcia: PAP/EPA

Bayern Monachium zremisował u siebie z Realem Madryt 2:2 (0:1) w pierwszym meczu półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż w Hiszpanii zaplanowano na 8 maja.
Bayern Monachium - Real Madryt 2:2 (0:1).

Bramki: dla Bayernu - Leroy Sane (53), Harry Kane (57-karny); dla Realu - Vinicius Junior (24, 83-karny).

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów: 75 000.

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Min-Jae Kim, Eric Dier, Noussair Mazraoui - Konrad Laimer, Leon Goretzka (46. Raphael Guerreiro) - Jamal Musiala, Leroy Sane (87. Alphonso Davies) - Thomas Mueller (80. Serge Gnabry), Harry Kane.

Real: Andrij Łunin - Lucas Vazquez, Antonio Ruediger, Nacho Fernandez (65. Eduardo Camavinga), Ferland Mendy - Federico Valverde, Aurelien Tchouameni, Toni Kroos (75. Brahim Diaz) - Jude Bellingham (75. Luka Modric), Rodrygo (87. Joselu), Vinicius Junior.

Na początku meczu przewagę miał Bayern, ale to Real objął prowadzenie po swojej pierwszej okazji. Stworzył ją rewelacyjnym podaniem Toni Kroos. 34-letni niemiecki pomocnik zagrał piłkę po ziemi z głębi pola, a sytuację sam na sam z bramkarzem Bayernu wykorzystał Vinicius Junior.

Monachijczycy długo nie potrafili sforsować obrony gości. Udało im się to dopiero w 53. minucie. Z prawego skrzydła w pole karne "Królewskich" wbiegł Leroy Sane i mocnym strzałem przy bliższym słupku doprowadził do remisu.

Bayern poszedł za ciosem i trzy minuty później już prowadził. Lucas Vazquez sfaulował w polu karnym Jamala Musialę, a "jedenastkę" na gola zamienił Harry Kane.

Przez blisko pół godziny piłkarze Realu bezskutecznie dążyli do wyrównania. W końcu jednak przeprowadzili akcję, która także dała im rzut karny. Francuski sędzia Clement Turpin podyktował go po faulu Min-Jae Kima na Rodrygo, a pewnym wykonawcą okazał się Vinicius Junior.

W drugiej parze w środę Borussia Dortmund podejmie Paris Saint-Germain.

Rewanże odbędą się 7 i 8 maja, a finał 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie.