Zdali egzamin na kartę rowerową

2015-06-19 11:14:43(ost. akt: 2015-06-19 11:19:50)

Autor zdjęcia: archiwum KPP Mrągowo

Policjanci z mrągowskiej drogówki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nawiadach, by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Sprawdzano wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności praktyczne jazdy na rowerze. Wszyscy uczniowie zaliczyli egzamin i już wkrótce odbiorą swoje pierwsze uprawnienia.
Wczoraj policjanci ruchu drogowego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nawiadach, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Młodzi rowerzyści musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami bezpiecznej jazdy na rowerze. Wszyscy uczniowie egzamin zaliczyli i już wkrótce odbiorą swoje wymarzone karty rowerowe.
Policjanci nie tylko egzaminowali najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Udzielali im także porad dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem i właściwego przygotowania się do jazdy.

Wczorajsze spotkanie było doskonałą okazją, by rozpropagować wśród dzieci kampanię "Rowerem bezpiecznie do celu". Policjantka rozmawiając z uczniami, prosili ich, by przestrzegali przepisów, ale też zwracali uwagę na prawidłowe wyposażenie rowerów, jazdę w kaskach ochronnych i elementach odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo.
Mrągowscy funkcjonariusze nie pierwszy raz uczestniczą w takich przedsięwzięciach. Spotkania, pogadanki czy chociażby egzamin, to najlepsze okazje do promowania wśród dzieci bezpieczeństwa na drodze.
KPP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NMR #1759797 | 21 cze 2015 21:46

    Fajnie teraz ich wyslijcie jako ruwno uprawinionych w ruchu drogowym z samochodami na ulice zeby sie pozabijali albo zmiencie zakaz poruszania sie po chdnikach bo z idiotami w samochodach nie maja zadnych szans buraki

    odpowiedz na ten komentarz

  2. kodzako #1758930 | 178.23.*.* 20 cze 2015 15:16

    super sprawa!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5