Obrazy Teresy Barszcz-Ward znalazły się na wystawie 51. Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej

2022-10-17 14:00:00(ost. akt: 2022-10-17 15:02:32)
Teresa Barszcz-Ward

Teresa Barszcz-Ward

Autor zdjęcia: Mrągowskie Centrum Kultury

KULTURA \\\ 15 października w Mrągowskim Centrum Kultury odbyła się wystawa prac 51. Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej. Wśród 120-tu obrazów znalazły się dwa, autorstwa malarki, poetki i pisarki Teresy Barszcz-Ward.
Pani Teresa swoją codzienność dzieli pomiędzy Anglię i wieś Długa pod Sępopolem. Jest poetką - jedną z założycieli Bartoszyckiej Grupy Literackiej Barcja - pisarką oraz... malarką. Dwa z jej obrazów znalazły się na wystawie 51. Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej, zorganizowanej w Mrągowskim Centrum Kultury.

W podróży do Mrągowa towarzyszyły jej burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk oraz dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu Dominika Grykin-Tołoczko.

— Wystawa była dla mnie lekcją i nauką. Po raz pierwszy moje obrazy wystawione zostały przed tak dużym forum. Dziękuję pani dyrektor Dominice Grykin-Tołoczko za to, że zachęciła mnie i zmobilizowała do przystąpienia do konkursu. Jest to dla mnie wspaniałe doświadczenie. Tak naprawdę byłam przekonana, że moje obrazy trafią do ośrodka kultury w Sępopolu, a potem na wystawę. Nie wiedziałam, że trafią na tak prestiżowy konkurs. Z pewnością do kolejnej edycji przygotuję się lepiej — śmieje się pani Teresa.
Obrazy Teresy Barszcz-Ward znajdują się po prawej stronie
Fot. arch. Teresy Barszcz-Ward
Obrazy Teresy Barszcz-Ward znajdują się po prawej stronie

Sukces mieszkanki gm. Sępopol podkreśla dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.
— Bardzo się cieszymy — mówi Dominika Grykin-Tołoczko, — że mieszkańcy naszej gminy wychodzą ze swoją twórczością w świat. Prace pani Teresy raz pierwszy wzięły udział w podobnym przedsięwzięciu i wierzymy, że nie ostatni.

Wystawa w Mrągowskim Centrum Kultury dostępna będzie przez cały miesiąc.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5