Burmistrz Sępopola z absolutorium, zmiana na stanowisku skarbnika gminy

2020-06-27 08:53:01 (ost. akt: 2020-06-27 09:06:13)

Autor zdjęcia: screen z transmisji sesji

W piątek 26 czerwca on-line zebrali się radni z Sępopola. Tematem obrad było m.in. udzielenie absolutorium burmistrz Irenie Wołosiuk za wykonanie budżetu w 2019 roku.
Czerwiec to tradycyjny czas zwoływania sesji tzw. absolutoryjnych, podczas których radni udzielają (bądź nie) burmistrzom i wójtom absolutorium za wykonanie budżetu w poprzednim roku.

W powiecie bartoszyckim otrzymali już je burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, wójt górowskiej gminy Bożena Olszewska-Świtaj oraz burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, a w piątek 26 czerwca do tego grona dołączyła burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk (na wtorek 30 czerwca takie sesje zwołano w gminie Bartoszyce oraz w Powiecie Bartoszyckim, w "kolejce" czeka jeszcze burmistrz Bisztynka).

Podczas sesji w Sępopolu zatwierdzono również zmianę na stanowisku gminnego skarbnika. Po wielu latach pracy na emeryturę odeszła dotychczasowa skarbnik Alicja Szulżycka. Funkcję tę pełnić teraz będzie Barbara Szczygielska.

W czasie zdalnych obrad pożegnano również i podziękowano za wykonaną pracę dyrektorkę Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych Beatę Dubrowną.

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5