Budynek stadionu zmienia swoje oblicze. ZOBACZ ZDJĘCIA

2017-06-27 14:39:34 (ost. akt: 2017-06-27 14:45:03)
Budynek Centrum Sportowo-Rekreacyjnego na stadionie w Sępopolu, który od wielu lat był zaniedbany, doczekał się remontu. Tylko połowa kosztów prac pochodzi z budżety gminy. Resztę przekazani liczni przyjaciele klubu.
Prace, które przywracają sępopolskiemu obiektowi dawny blask, zaczęto od wymiany stolarki okiennej i parapetów zewnętrznych.

Następnie, po ponad 20 latach funkcjonowania budynku bez kompleksowego systemu ogrzewania, wykonano nową instalację co, zainstalowano nowy piec i grzejniki. Dalsze prace na pierwszym piętrze polegały na generalnym remoncie pokoju sędziów, sali konferencyjnej, holu oraz łazienki.

Zakres modernizacji obejmował wykonanie nowej wylewki posadzek, wygładzeniu i pomalowaniu ścian i sufitów, ułożeniu terakoty, paneli podłogowych oraz glazury w toalecie. Wymieniono również armaturę sanitarną.

W piwnicy zainstalowano nowe okna. Dzięki temu wszystkie okna w budynku posiadają bardzo rygorystyczny współczynnik przenikalności cieplnej, gwarantujący zgodność z najnowszymi przepisami dotyczącymi energochłonności budynków.

Koszt dotychczas wykonanych prac wyniósł ok. 33 tys. zł, leczy tylko 50 proc. tej sumy pochodziło w z budżetu gminy. Resztę przekazali liczni sponsorzy.

— W następnej kolejności planujemy wymianę pokrycia dachowego, a także remont natrysków oraz wykonanie sanitariatów na parterze. Gruntowny remont przejdzie szatnia, pojawią się tam nowe meble i szafki dla zawodników — mówi Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola.

– Kolejnym etapem będzie wykonanie przebudowy schodów wejściowych do obiektu oraz elewacji i drzwi, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Budynek ten wymaga jeszcze wielu prac remontowych i będą one stopniowo wykonywane własnymi siłami.

Dzięki dużej ofiarności mieszkańców, a także wykonywaniu prac budowlanych przy pomocy pracowników finansowanych ze środków powiatowego urzędu pracy oraz niewielkiego wkładu finansowego pochodzącego z budżetu gminy, możliwa jest realizacja inwestycji bez gigantycznych nakładów finansowych.

Wartość remontu według dokumentacji technicznej, wykonanej w okresie poprzedniej kadencji, opiewał na około milion złotych, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu dużej liczby osób prace remontowe można wykonać za niewielką część tej kwoty — dodaje Irena Wołosuk.

jw


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ze Stopek #2274340 | 31.0.*.* 28 cze 2017 07:51

  Dobrze, że ja wybraliśmy. Teraz to wiem.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2274111 | 37.47.*.* 27 cze 2017 18:53

  Zaoszczędziła pieniądze na oświetleniu w mieście może czas najwyższy lampy włączyć

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Schippenbeiler #2274071 | 212.160.*.* 27 cze 2017 17:04

  Nie spodziewałem się, że pani Wołosiuk tak dobrze będzie sobie radzić. Wreszcie mamy burmistrza, który robi, a nie gada.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Fan #2274010 | 188.146.*.* 27 cze 2017 15:33

   Brawo Pani burmistrz ktoś w końcu zaczął działać w sprawie tego klubu od dawna się to chlopakom należało jestem pewny ze uda się Pani wyremontować cały obiekt powodzenia i pozdrawiam

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5