Walczą z bezdomnością zwierząt

2018-09-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-26 11:40:04)
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów - taka akcja została przeprowadzona przez Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa w dniach 8-10 września na terenie gminy Rybno.
Przeprowadzono zabiegi na łącznie 118 psach i kotach oraz zachipowano 67 zwierząt. Zabiegi dla mieszkańców były całkowicie bezpłatne i dobrowolne. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, reakcja mieszkańców była bardzo pozytywna. Celem akcji jest: profilaktyka zdrowia zwierząt pod kątem oceny ich dobrostanu w momencie przeprowadzanego zabiegu oraz ewentualne usuwanie zagrożeń dla zdrowia i życia np. przepuklin, nowotworów narządów płciowych oraz oznakowanie określonej liczby psów i kotów za pomocą wszczepienia mikrochipa z numerem co umożliwi identyfikację zwierzęcia w momencie zaginięcia. Edukacja mieszkańców w temacie zwierząt dotycząca humanitarnego traktowania, opieki weterynaryjnej, a także uświadamianie o bezdomności zwierząt i metod ich zwalczania, zmniejszenie zjawiska bezdomności psów i kotów, spowodowanych niekontrolowanym rozmnażaniem, oraz ograniczenie niehumanitarnego zjawiska uśmiercania nadwyżkowej liczby zwierząt.
Pomysłodawcy projektu mieli na celu uzmysłowić mieszkańcom, iż sterylizacja psów i kotów jest standardowym zabiegiem weterynaryjnym i jest potrzebna aby zapobiegać nadpopulacji zwierząt. Zabiegi tego typu to jedyny skuteczny i humanitarny sposób ograniczania bezdomności zwierząt domowych. Z uwagi na zainteresowanie Gmina Rybno planuje kontynuować ten projekt.

(IP, Gmina Rybno)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Joasia #2589483 | 83.9.*.* 26 wrz 2018 18:56

    bardzo fajna akcja, byle częściej. W ten sposób być może uda się zmniejszyć ilość niechcianych psiaków i kotów. Brawo dla Stowarzyszenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5