Uczniowie z gminy Rozogi bili rekord Guinnessa w programowaniu

2017-12-07 18:13:11 (ost. akt: 2017-12-07 18:16:39)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Dzieci z całej Polski zasiadły przed komputerami i podjęły próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym programowaniu. Byli wśród nich uczniowie szkół podstawowych z Rozóg i Klonu.
Bicie rekordu Guinnessa w programowaniu na na taką skalę w Polsce odbyło się po raz pierwszy.
- Celem projektu "Code&Share. Programuj z klasą" było zrzeszenie jak największej liczby uczniów szkół podstawowych programujących w tym samym czasie, tak by „Polska stała się na jeden dzień Stolicą Cyfrowego Świata” - mówi Bernadetta Zdunek dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozogach. - Wykonując zadania, dzieci będą musiały podążać za instruktorem, który zgodnie z przygotowanym wcześniej planem zajęć, będzie prowadził całą grupę - wyjaśniała tuż przed akcją bicia rekordu.
Do projektu zakwalifikowanych zostało 51 szkół z Polski w tym Szkoła Podstawowa w Rozogach i Szkoła Podstawowa w Klonie oraz 1 z Litwy. Punktualnie o godz. 10:30 we wszystkich placówkach rozpoczęła się lekcja programowania z użyciem specjalnie do tego opracowanej aplikacji. Bicie rekordu Guinnessa jest elementem zastosowania nowych technologii w nauczaniu, nabywania kompetencji cyfrowych przez młodzież.
- Nie było to trudne, ćwiczyliśmy wielokrotnie to programowanie, ale stres był spory - mówili uczniowie z Rozóg po opuszczeniu sali.
Uczniowie pracowali na programie Scratch. Na wykonanie zadania mieli 45 minut. Choć wyniki akcji będą znane dopiero za jakiś czas, zarówno dzieci, jak i ich nauczyciele są przekonani, że uda im się znaleźć w księdze Guinnessa. Jednak bez względu na wynik akcji, czas spędzony w sali informatycznej i tak nie będzie stracony. Dla uczniów, którzy mają wiedzę na temat programowania, to dobra zabawa, ale też inwestycja w siebie. Nie mają wątpliwości, że nabyta w szkole wiedza przyda im się w przyszłości.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5