Uczcili Żołnierzy Wyklętych w Klonie

2017-02-25 09:00:00 (ost. akt: 2017-02-24 18:47:39)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Mieszkańcy Klonu uroczyście obchodzili narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Udowodnili tym samym, że losy bohaterów, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju, nie są im obojętne.
W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony w 2011 roku w hołdzie członkom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego państwa polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Losy Żołnierzy Niezłomnych zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. W związku z tym dniem w całym kraju odbywały się uroczystości państwowe, które upamiętniają działalność dzielnych Niezłomnych.
Mieszkańcy Klonu uroczyście obchodzili w środę, 22 lutego Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele. Złożono kwiaty na grobie powstańca styczniowego Jakuba Pałaszewskiego. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klonie odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie miejscowej szkoły i gimnazjaliści z Rozóg, wystąpiły też zespoły: Burstynki i Klonowskie Kurpsianki. Odbyła się również debata na temat "Las a patriotyzm".
Organizatorami byli: Wójt Gminy Rozogi, Parafia w Klonie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Klonie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach. Patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko-mazurski.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5