Tragiczny pożar w Orzeszkach. W zgliszczach znaleziono zwęglone ciało

2015-12-07 13:59:04 (ost. akt: 2015-12-08 09:27:43)
Dzisiejszej nocy strażacy walczyli z dwoma pożarami. Jeden z nich wybuchł w budynku mieszkalnym w Orzeszkach (gmina Rozogi). Budynek spłonął całkowicie. W zgliszczach znaleziono zwęglone ciało.
Dziś w nocy (7 grudnia) w miejscowości Orzeszki (gmina Rozogi) wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. W chwili przybycia pierwszego zastępu strażaków żywioł był bardzo mocno rozwinięty. Pod wpływem pożaru, dach budynku zawalił się do środka. Działania musiały być prowadzone z zewnątrz.

Na miejscu pracowało 26 strażaków z 6 zastępów. Działania straży trwały ponad 4 godziny.

W wyniku pożaru zginął 49-letni mężczyzna. Kryminalni przesłuchali świadków i wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Został również powołany biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia wyjaśni co było przyczyną pożaru. Natomiast sekcja zwłok wyjaśni przyczyny i okoliczności śmierci 49-latka. Czynności w tej sprawie nadzoruje prokuratura.

Tej samej nocy strażacy walczyli także z pożarem stodoły w Romanach (gmina Szczytno). Pomieszczenie było wypełnione balotami siana. Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracowały 3 zastępy strażaków.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obserwator 2 #1877765 | 9 gru 2015 19:46

  Tak, w akcji w Romanach brały udział zastępy wymienione przez Obserwatora GO W odpowiedzi strażaka cyt. ,, a może kolego nie przyjechali w składzie zastępu niektóre z tych jednostek,, brak wiedzy. Strażak przeczytaj rozporządzenie o KSR-G. i dowiedz się co to jest zastęp. Mam nadzieje, że w realu nie jesteś ratownikiem OSP. Wstyd nie znać podstaw wiedzy o ochronie ppoż. Zastępy dotarły na miejsce , czyli brały udział w działaniach. były w odwodzie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwatorcdo GO #1876176 | 83.9.*.* 7 gru 2015 20:15

  W Romanach nie było 3 zastępów lecz więcej; zastęp z JRG PSP Szczytno oraz OSP Nowe Kiejkuty, Romany, Lipowiec, Olszyny, Szymany!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5